Przejdź do treści
Proszę czekać...

Stanisława Celińska - muzykoterapia

pt. 20 stycznia 2023
Opowieści o życiu, radości z każdej chwili i mnóstwo wspólnej zabawy - w Bielskim Centrum Kultury wystąpiła Stanisława Celińska.

Od początku entuzjastycznie przywitana przez bielską widownię, zaczęła od muzycznej opowieści o tym, że warto "jak najdłużej światem tym się cieszyć", a potem brzmiała muzyka z kolejnych przebojowych płyt: Atramentowej, Malinowej, Jesiennej i wreszcie ostatniej - Przytul.

Skoro publiczność "przez śnieżyce, zawieje, zamiecie" przyszła do niej, obiecała, że postara się "ocieplić" wszystkich widzów.

Ten koncert to nie tylko muzyka, ale także rodzaj muzycznej psychoterapii - o nadziei i miłości. Nic dziwnego, że publiczność szybko "kupiła" panią Stasię, na każde hasło "teraz tańczymy" zamieniając BCK w dancingowy parkiet.

Prawie dwugodzinny koncert to dawka bogatych aranżacyjnie i różnorodnych brzmień. Na scenie 7-osobowy zespół, a muzycznie mieszanka klimatów latynoskich, dancingowych, przedwojennych i poezji śpiewanej spod znaku Grechuty. Nie zabrakło reggae, bluesa a nawet jazzu.

Była piosenka inspirowana poezją Tołstoja z komentarzem, że czasami jeden człowiek potrafi cały naród zohydzić - tak było z Hitlerem, teraz z Putinem, ale mimo wszystko poezja jest wartością, której nie można mieszać z polityką.

W finale aż 3 bisy, a roztańczona Malinowa herbatka, sąsiadowała z poważną Modlitwą o pokój, wywołując taki sam aplauz widowni. Publiczność długo nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Pani Stanisława obiecała, że wyjdzie po koncercie podpisywać płyty i rozmawiać, bo jak mówiła, często te rozmową są inspiracją do kolejnych piosenek.

 

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner