Przejdź do treści
29 września
Six Seasons to czternasta płyta w katalogu artysty Grzecha Piotrowskiego. W Bielsku-Białej jego kwartetowi będzie towarzyszyła Bielska Orkiestra Kameralna. Zapraszamy już 29 września.
30 września

spektakl DOBRZE SIĘ KŁAMIE

sob. 30 września 2023, godz. 16:00
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

30 września

spektakl DOBRZE SIĘ KŁAMIE

sob. 30 września 2023, godz. 18:30
Kinowy hit na deskach teatru. „Dobrze się kłamie” to astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich.

Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? Odpowiedzi ma dostarczyć niebezpieczna gra... Każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu.

1 października

DZIEŃ SENIORA - WOJCIECH GĄSSOWSKI

ndz. 01 października 2023, godz. 18:00
1 października z okazji DNIA SENIORA, w Bielskim Centrum Kultury wystąpi Wojciech Gąssowski.
4 października

Koncert dla wszystkich - ELENI

śr. 04 października 2023, godz. 18:00
Nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". W ramach cyklu KONCERT DLA WSZYSTKICH, 4 października 2023 w Bielskim Centrum Kultury wystąpi ELENI - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej.
5 października
Na początek Festiwalu Wojciech Kilar klasycznie i filharmonicznie. Sferyczne Preludium chorałowe, żywiołowa Ricordanza, przebój muzyki polskiej – góralska i żywiołowa Orawa z okrzykiem orkiestry „hej!” na końcu utworu oraz refleksyjny II Koncert fortepianowy - to tylko zapowiedź tej muzycznej uczty. Wystąpi renomowana orkiestra AUKSO pod dyrekcją znakomitego dyrygenta, wspaniałego interpretatora muzyki Kilara – Marka Mosia. Przy fortepianie – specjalista od muzyki polskiej – Piotr Sałajczyk.
6 października
Salon muzyczny z Motion Trio i Leszkiem Możdżerem będzie niezłą mieszanką artyzmu, żywiołowości, ale i dobrego smaku. Kiedy to znane Trio rozszerza się do kwartetu z tym sławnym pianistą, efekt może być tylko jeden – niezapomniane wydarzenie muzyczne z utworami od patrona Festiwalu, Henryka Mikołaja Góreckiego, poprzez kompozycje dedykowane Motion Trio, aż do wysmakowanych reinterpretacji Chopina.
7 października
Na zakończenie Festiwalu nie może oczywiście zabraknąć muzyki filmowej, tak mocno przecież związanej z Wojciechem Kilarem. Słynny Polonez z Pana Tadeusza, Walc z Ziemi obiecanej czy Mazur z Zemsty poniesie nas nie tylko do tańca. Za pulpitem dyrygenckim i przed orkiestrą Sinfonietta Cracovia stanie specjalista w tej dziedzinie – kompozytor, aranżer i dyrygent – Adam Sztaba. Nie zabraknie więc i jego partytury filmowej z filmu Od pełni do pełni. Ponadto – oscarowa muzyka Jana A.P. Kaczmarka z Marzyciela oraz… Krzysztof Penderecki z Arią z Rękopisu znalezionego w Saragossie.
13 października

Siesta w drodze: LUCIBELA

pt. 13 października 2023, godz. 19:00
Wieczór kabowerdyjski - LUCIBELA

Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, wychowana na Wyspach, śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino di Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.
15 października

spektakl Nerwica natręctw

ndz. 15 października 2023, godz. 15:30
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.
15 października

spektakl Nerwica natręctw

ndz. 15 października 2023, godz. 18:00
Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.
18 października

Operetka z Humorem

śr. 18 października 2023, godz. 18:00
Operetka z humorem 6 edycja jubileuszowa edycja
Wspaniali artyści, największe przeboje operetkowe z operetek: Zemsta Nietoperza, Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica, Wesoła Wdówka, przeboje operowe, musicalowe, pieśni neapolitańskie – arie i duety. Bilety dla seniorów w cenie 50 zł.
19 października

ABBA i Inni symfonicznie

czw. 19 października 2023, godz. 19:00
Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji.
21 października

spektakl „Czy Ty to Ty"

sob. 21 października 2023, godz. 18:00
Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem! Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka.
22 października

spektakl KLIMAKTERIUM I JUŻ

ndz. 22 października 2023, godz. 16:00
Super hit ostatnich sezonów. W ten sposób o sprawach kobiet nikt jeszcze nie mówił. Tak dowcipnie, otwarcie, z takim dystansem do siebie i poczuciem humoru, jak robią to bohaterki.
27 października

spektakl KLAPS! 50 TWARZY GREYA

pt. 27 października 2023, godz. 18:00
Europejska premiera spektaklu, który w Ameryce cieszy się wielkim powodzeniem. Sztuka nawiązująca do „Pięćdziesięciu twarzy Greya” E.L. James – najsłynniejszego światowego czytadła dla kobiet. Tę wyśmiewaną i lekceważoną książkę przeczytało najwięcej kobiet na świecie, w USA już w ciągu trzech pierwszych miesięcy powieść sprzedała się w liczbie 20 milionów egzemplarzy. Obsada: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki. Spektakl TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.
28 października

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów

sob. 28 października 2023, godz. 18:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje najważniejsze

Niepowtarzalny głos i wyjątkowa charyzma – właśnie te cechy wyróżniają Krzysztofa Cugowskiego. Muzyk gra dla publiczności już 50 lat i wciąż ma apetyt na więcej. Wraz z nową trasą koncertową zapowiada kolejne utwory, które stworzył wspólnie z Zespołem Mistrzów.
2 listopada

Jarek Śmietana Unforgettable

czw. 02 listopada 2023, godz. 18:00
Koncert Jarek Śmietana Unforgettable poświęcony jest Jarkowi Śmietanie - kompozytorowi, aranżerowi, band leaderowi i pedagogowi, a przede wszystkim wybitnemu i najpopularniejszemu polskiemu gitarzyście jazzowemu. Muzycy, którzy przez lata wspólnie tworzyli i grali z Jarkiem Śmietaną przygotowali projekt, którym w okrągłą dziesiątą rocznicę jego śmierci, oddają hołd swojemu niezapomnianemu koledze.
4 listopada

Paweł Domagała

sob. 04 listopada 2023, godz. 16:00
W 2023 roku Paweł Domagała kontynuuje trasę koncertową „Narnia Tour”, aby utwory z nowego albumu miały szansę dotrzeć do odbiorców w całej Polsce.
4 listopada

Paweł Domagała

sob. 04 listopada 2023, godz. 19:00
W 2023 roku Paweł Domagała kontynuuje trasę koncertową „Narnia Tour”, aby utwory z nowego albumu miały szansę dotrzeć do odbiorców w całej Polsce.
5 listopada

balet DZIADEK DO ORZECHÓW

ndz. 05 listopada 2023, godz. 12:00
Teraz to najsłynniejsze przedstawienie zimowe, które znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie, porwie widzów w wielu miastach Polski. To wyjątkowa okazja by wprawić się w świąteczny nastrój, zachwycić tańcem i wzruszyć się ponadczasową muzyką Czajkowskiego.
12 listopada

Queen Symfonicznie

ndz. 12 listopada 2023, godz. 16:00
Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy.QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju.
15 listopada

Jazzowa Jesień - 15 listopada

śr. 15 listopada 2023, godz. 18:00
MARITA ALBÁN JUÁREZ QUARTET - Koncert z autorskim programem. Kwartet tworzy polsko-peruwiańskie rodzeństwo - Marita i jej brat José Manuel - wraz z Dominikiem Wanią i Andrzejem Święsem.
16 listopada

Jazzowa Jesień - 16 listopada

czw. 16 listopada 2023, godz. 18:00
Aleksandra Tomaszewska Jazz Orchestra - projekt dla Jazzowej Jesieni 2023
Kompozytorka, dyrygentka, pianistka oraz doktor sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie Kompozycji i Aranżacji. Dwukrotna laureatka I Nagrody Konkursu Kompozytorskiego „Komeda Jazz Festiwal”.
17 listopada

Jazzowa Jesień - 17 listopada

pt. 17 listopada 2023, godz. 18:00
Fred Frith & Susana Santos Silva
Teoniki Rożynek feat. Brodka Present: gömböc
18 listopada

Jazzowa Jesień - 18 listopada

sob. 18 listopada 2023, godz. 18:00
CHELSEA CARMICHAEL Z ZESPOŁEM Koncert z autorskim projektem

Sun Mi Hong/Kasia Pietrzko Special Sextet Projekt dla Jazzowej Jesieni 2023
19 listopada

Jazzowa Jesień - 19 listopada

ndz. 19 listopada 2023, godz. 18:00
Nicole Mitchell’s Black Earth SWAY
Myra Melford’s Fire and Water Quintet
24 listopada

MARGARET

pt. 24 listopada 2023, godz. 19:00
Margaret to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, a zarazem jedna z najbardziej popularnych artystek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa - „Add The Blonde” (2014) i „Just The Two of Us” (2015) - nagrodzone platyną. Jest także laureatką wielu branżowych nagród na czele z MTV Europe Music Awards oraz Eska Music Awards.
26 listopada

spektakl Wiesz, że wiem

ndz. 26 listopada 2023, godz. 15:00
Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem” to zwariowana komedia o przyjaźni, kłamstwie i… słodkiej zemście.
26 listopada

spektakl Wiesz, że wiem

ndz. 26 listopada 2023, godz. 18:00
Pozornie niewinne spotkanie przyjaciół po latach zamienia się w gęstą intrygę w stylu „kto komu bardziej dopiecze!”. „Wiesz, że wiem” to zwariowana komedia o przyjaźni, kłamstwie i… słodkiej zemście.
28 listopada

spektakl operetkowy WIEDEŃSKA KREW

wt. 28 listopada 2023, godz. 19:00
GWIAZDORSKA OBSADA SOLISTÓW, pełny III aktowy SPEKTAKL OPERETKOWY, ZNAKOMITA ORKIESTRA Arte Creatura Teatru Muzycznego, gustowne kostiumy, cudowne głosy i NAJPIĘKNIEJSZE WIEDEŃSKIE WALCE!

29 listopada

Andrzejki z "Muzą"

śr. 29 listopada 2023, godz. 18:00
Krzysztof Prusik, tenorzy i diva. Organizator: Stowarzyszenia Protalent.
1 grudnia
Trzech młodych wykonawców na jednym koncercie. Już odnoszą sukcesy, a wkrótce będzie o nich jeszcze głośniej. Młoda siła polskiej muzyki oraz liczne niespodzianki - 1 grudnia g. 18.00 YOUNG POWER FESTIWAL w BCK-u. Coś specjalnego dla fanów nowej muzyki. Daniel Spaleniak, Jakub Skorupa oraz Tynsky. Jeden wieczór, trzy koncerty oraz... niespodzianki
2 grudnia
LANY PONIEDZIAŁEK ALBO „GÓRO TSY"
UWAGA! Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.
Swojskie klimaty, swojskie absurdy, swojskie problemy, swojski humor, swojska jazda bez trzymanki!!!
2 grudnia
LANY PONIEDZIAŁEK ALBO „GÓRO TSY"
UWAGA! Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.
Swojskie klimaty, swojskie absurdy, swojskie problemy, swojski humor, swojska jazda bez trzymanki!!!
3 grudnia
LANY PONIEDZIAŁEK ALBO „GÓRO TSY"
UWAGA! Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.
Swojskie klimaty, swojskie absurdy, swojskie problemy, swojski humor, swojska jazda bez trzymanki!!!
3 grudnia
LANY PONIEDZIAŁEK ALBO „GÓRO TSY"
UWAGA! Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych.
Swojskie klimaty, swojskie absurdy, swojskie problemy, swojski humor, swojska jazda bez trzymanki!!!
6 grudnia
Balet „ Kopciuszek ” w wykonaniu artystów Baletu Kijowskiego pod dyrekcją Alexandra Stoyanova ujmuje widzów wielkim kunsztem tanecznym, umiejętnością przekazywania emocji i budowania bajkowego klimatu, który na długo zostaje w sercach widzów, tych najmłodszych i tych dorosłych.
8 grudnia

IAN PAICE & Purpendicular

pt. 08 grudnia 2023, godz. 20:00
Legenda rocka w Bielsku-Białej. Ian Paice od ponad pół wieku jest perkusistą Deep Purple, gra na płytach sprzedanych w ponad 100 mln egzemplarzy. W BCK zagra z zespołem Purpendicular, między innymi największe hity Deep Purple.
Towarzyszą mu muzycy ze znanych rockowych składów (m.in. Jamiroquai, formacji Joe Lynn Turnera, Tony'ego Carey'a, Billy'ego Sheehana). Pozycja obowiązkowa dla każdego fana hard rocka.
9 grudnia

spektakl Prawda

sob. 09 grudnia 2023, godz. 16:00
Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
9 grudnia

spektakl Prawda

sob. 09 grudnia 2023, godz. 18:30
Czy prawda zawsze wychodzi na jaw, a może każdy ma własną? I czy kłamstwa rzeczywiście mają krótkie nogi? Odpowiedzi na to pytania dostarczy najnowsza komedia „Prawda” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
10 grudnia

spektakl KOCHANE PIENIĄŻKI

ndz. 10 grudnia 2023, godz. 17:00
Co byś zrobił, gdybyś przez pomyłkę wszedł w posiadanie teczki z gigantyczną sumą pieniędzy?

Szukałbyś właściciela czy szalejąc ze szczęścia zatrzymałbyś ją dla siebie? Trudny wybór… Bo przecież pieniądze nie spadają z nieba i taka szansa nie zdarza się co dzień.
19 grudnia

Program dla widzów od 16 roku. życia Kabaret Młodych Panów - nowy program: Co się stało?

13 stycznia

NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński

sob. 13 stycznia 2024, godz. 17:00
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja koncertów noworocznych organizowanych od lat przez Agencję Artystyczną MUZA.
18 stycznia

spektakl LA BOMBE

czw. 18 stycznia 2024, godz. 19:00
LA BOMBE to prawdziwie BOMBOWA komedia: wspaniali aktorzy, piękna sceneria i kostiumy, francuska muzyka oraz sceny, które sprawią, że będziecie śmiać się do łez!
28 stycznia
Jedyny taki projekt na Świecie! NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK, gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. To wszystko do zobaczenia już wkrótce podczas Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego. To także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa.
7 lutego

Recital kabaretowy Artura Andrusa

śr. 07 lutego 2024, godz. 19:00
Zapraszamy na Recital Kabaretowy Artura Andrusa, w którym usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także te pochodzące z ostatniego albumu pt.„Sokratesa 18" O podróżach - dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie.
17 lutego

spektakl KOMEDIA Z DRESZCZYKIEM

sob. 17 lutego 2024, godz. 18:00
Jeśli zaczynacie dzień od lektury Instagrama i portali plotkarskich, opisujących rewelacje z życia celebrytów, to co za chwilę się wydarzy na pewno się Wam spodoba.
23 lutego

NATALIA NYKIEL - Trasa X

pt. 23 lutego 2024, godz. 19:00
Koncert X to spektakularne choć także nieco intymne spotkanie Natalii Nykiel z odbiorcami jej twórczości, którzy towarzyszyli jej przez ostatnią dekadę. Zapraszamy do Bielskiego Centrum Kultury
2 marca

spektakl Miłość i polityka

sob. 02 marca 2024, godz. 18:00
Minister Bertrand Guéraud kocha ojczyznę i żonę, ale jeszczebardziej rajcują go pieniądze. By dorobić się fortuny, prowadzi podejrzane interesy i notorycznie łamie prawo. Przez lata pławi się w luksusach i prowadzi życie jak z bajki. Nie spodziewa się, że w jednej sekundzie cały jego świat może lec w gruzach. A wszystko za sprawą teczki z kompromitującymi go materiałami, która trafiła w niepowołane ręce.
6 marca

Cie Ruee des Arts GARNITUR

śr. 06 marca 2024, godz. 19:00
To supergrupa niepokornych francuskich artystów - tancerzy, którzy stworzyli przestrzeń otwartą na eksperymenty kwestionujące określone wcześniej horyzonty choreograficzne. Hafid Sour w oparciu o doświadczenia hip-hopowe stworzył abstrakcyjny taniec, w ramach którego spotykają się różne światy i rozmawiają ze sobą. Pomiędzy performansem a poezją kwestionowane są relacje, jakie człowiek ma ze swoim wizerunkiem, ze sposobem, w jaki patrzymy na siebie i innych.
27 kwietnia

Michał Bajor "No, a ja?"

sob. 27 kwietnia 2024, godz. 18:00
Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała.

19 maja
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie NutkoSfera – CeZik dzieciom 19 maja 2024 (to nie pomyłka - 2024). Edycja specjalna!!!
19 maja
PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI - specjalne wydanie NutkoSfera – CeZik dzieciom 19 maja 2024 (to nie pomyłka - 2024). Edycja specjalna!!!
Nasz repertuar

Najnowsze galerie

Pablopavo i Ludziki

MARTIN BARRE (JETHRO TULL) - AQUALUNG

20.Jazzowa Jesień - Tomasz Dąbrowski & Istnienia Poszczególne

20.Jazzowa Jesień - Bobo Stenson

20.Jazzowa Jesień - Arvo Pärt ETC: Masecki, Lutosławski Quartet, Anna Lobedan, Grzegorz Tarwid Grzegorz Tarwid

20.Jazzowa Jesień - Avishai Cohen Quartet

20.Jazzowa Jesień - Nik Bärtsch’s Mobile

20.Jazzowa Jesień - Paweł Mykietyn/Royal String Quartet

20.Jazzowa Jesień - Stańko na głos


Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner