Przejdź do treści

Czułe strony w Bielsku-Białej

ndz. 05 maja 2024
Nowoczesne, wokalne interpretacje polonezów, mazurków i etiud Fryderyka Chopina w Bielskim Centrum Kultury. W dniu Święta Konstytucji Natalia Kukulska zachwyciła swoimi interpretacjami.

O tym, że płyta była wydarzeniem na polskim rynku muzycznym, świadczy jej status podwójnej platyny. Niebanalny pomysł polegał na zaaranżowaniu utworów na orkiestrę symfoniczną i nowoczesne instrumentarium (sekcja rytmiczna). Od czasu do czasu pojawiały się mocno zakręcone rytmy i elementy jazzu. Nad wszystkim górował pewny, dźwięczny głos Natalii Kukulskiej. Nowym elementem były teksty napisane przed Natalię, ale także Kayah, Natalię Grosiak, Bovską, Melę Koteluk i Gabę Kulkę. 

Wokalistka zgrabnie i z dużym wdziękiem opowiadała o kolejnych utworach i historii ich nagrania. 

 Aranżacje przygotowali i orkiestrę poprowadzili Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Paweł Tomaszewski i Nikola Kołodziejczyk.

Na scenie kilkadziesiąt osób i nieustannie zmieniający się dyrygenci. Na widowni entuzjastyczne przyjęcie i owacje na stojąco.  Tytułowe Czułe struny, etiuda Z wyjątkiem nas oraz mazurki Oda do serca i zakręcona Zezowate szczęście, należały na najgoręcej przyjętych. 

Czułe struny, to niewątpliwie koncert który zaliczymy do najważniejszych tegorocznych wydarzeń kulturalnych w Bielsku-Białej. 

Autor:
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner