Przejdź do treści

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NATALIA LESZ

Natalia Lesz "Piosenki domowe" spektakl muzyczny dla dzieci (5-10 lat) na podstawie wierszyków domowych Michała Rusinka do muzyki Urszuli Borkowskiej.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

niedziela, 29 września 2024, godz. 11:00

Natalia Lesz (aktorka, wokalistka)

jest absolwentką wydziału aktorskiego Tisch School Of The Arts na Uniwersytecie Nowojorskim oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim.

Laureatka wielu nagród muzycznych, w tym Superjedynkę za fonograficzny debiut, nagrodę dziennikarzy na Festiwalu TOPtrendy i nominację do Fryderyka za fonograficzny debiut roku.

Występowała jako suport m.in.: przed Celine Dion, Patrycią Kass czy Miką. Wzięła udział w 8. edycji "Taniec z gwiazdami".

Jest finalistką 18 Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej". Jej piosenka „Gdybyśmy" promowała film pt. "Gierek".

Wraz z Michałem Rusinkiem i Urszulą Borkowską stworzyła płytę dla dzieci „Piosenki Domowe", której premiera odbyła się w maju tego roku, a na podstawie płyty powstał spektakl muzyczny w reżyserii Magdaleny Małeckiej - Wippich.

Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach m.in. "Przyjaciółki", "Korona Królów", "Na dobre i na złe", "Rodzinka.pl", "Tancerze"...

Zagrała też główną rolę w krótkometrażowym filmie fabularnym „Test" w reż. Teresy Czepiec, który zdobył m.in. Srebrną Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Meksyku, nagrodę dla najlepszego filmu zagranicznego na Festiwalu Filmowym na Florydzie oraz nagrodę w konkursie „First Shot" na Festiwalu Filmowym „Suspense Film Festival" w Kołobrzegu.

W 2023 powstał multimedialny spektakl o Noblistce Wisławie Szymborskiej "Grażyna - Wisławie" gdzie u boku Grażyny Szapołowskiej Artystka wcieliła się w postać młodej  Wisławy Szymborskiej. 

Występują: 

Natalia Lesz – wokal

Anna Grabowska – chórek

Urszula Borkowska – instrumenty klawiszowe

Marcin Słomiński – perkusja

Marcin Świderski – saxofony

Mateusz Dobosz – kontrabas

 

Scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich.

 

Spektakl „Piosenki domowe", to muzyczna podróż od piwnicy aż po strych, w której pod przewodnictwem porcelanowej baletnicy Natalie, zespół porzuconych przez ludzi „Gratersów" stopniowo odzyskuje utraconą godność i wolność.

To pełna humoru bajka o przyjaźni, która uczy szacunku do posiadanych rzeczy, podstaw ekologicznego myślenia i doceniania siebie nawzajem. To także opowieść o tym, że każdy z nas chce czuć się w życiu potrzebny.

 

Spektakl powstał na podstawie płyty "Piosenki domowe".

Album składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania. Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać „Wierszyki domowe" do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.

 

 

 

 

 

 

 

Bilety

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner