Przejdź do treści
Proszę czekać...

Zespół Taneczny „Synergia”

Zespół Taneczny „Synergia” swoją działalność rozpoczął początkiem 2023 roku. Jego założycielką, a zarazem kierownikiem artystycznym i głównym choreografem jest Martyna Hickiewicz. Mimo krótkiej historii zespół swoimi korzeniami i tradycją sięga znacznie dalej. Martyna Hickiewicz przez 20 lat była związana z Zespołem Tańca i Piosenki „Jarzębinki” kierowanym przez Barbarę Komarnicką-Drużbicz, grupą „Antrakt” oraz konkursową „Grupą J”, których choreografką była Aleksandra Komarnicka-Drużbicz - najpierw jako tancerka i solistka, następnie jako instruktorka oraz choreografka. Idea zespołowości, którą podtrzymywała Pani Barbara jest głównym celem, do którego ZT „Synergia” będzie nadal dążyć. Zmiana obszaru artystycznego, w którym aktualnie zespół będzie działał, wymagała również zmiany nazwy. Zespół Taneczny „Synergia” zajmuje się szeroko rozumianym tańcem współczesnym (w skład którego wchodzą m.in. zasady tańca klasycznego, taniec modern, czy taniec fizyczny) oraz teatrem tańca. Termin „synergia” przyświeca chęci integrowania oraz spajania różnorodności ruchowych oraz energetycznych wszystkich członków oraz dążenia do spójności i ciągłego rozwoju poprzez taniec. Do zespołu mogą dołączyć dzieci w wieku od 3 do 16 roku życia. Młodzież powyżej 16 roku życia zapraszamy do grupy projektowej, w której znajdują się również dorosłe osoby.

 

Więcej informacji już wkrótce...

JARZĘBINKI

Wieloma znaczącymi nagrodami i sukcesami w ogólnopolskich festiwalach może pochwalić się Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki prowadzony w BCK przez choreografa, kierownika artystycznego Barbarę Komarnicką- Drużbicz przy współpracy Aleksandry Komarnickiej-Drużbicz. 

Program zespołu to ponad dwugodzinne widowisko pełne ekspresji, barw, tańca i piosenki.

Jarzębinki działały w Bielsku-Białej od 1986 do 2020 roku. Były wielokrotnym laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali dziecięcych.

 


Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner