Przejdź do treści

YOUNG POWER FESTIWAL - Spaleniak, Skorupa, Tynsky

Trzech młodych wykonawców na jednym koncercie. Już odnoszą sukcesy, a wkrótce będzie o nich jeszcze głośniej. Młoda siła polskiej muzyki oraz liczne niespodzianki - 1 grudnia g. 18.00 YOUNG POWER FESTIWAL w BCK-u. Coś specjalnego dla fanów nowej muzyki. Daniel Spaleniak, Jakub Skorupa oraz Tynsky. Jeden wieczór, trzy koncerty oraz... niespodzianki
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury

Data wydarzenia

piątek, 1 grudnia 2023, godz. 18:00

DANIEL SPALENIAK - 30-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory, wzbudziły bardzo duże zainteresowanie na amerykańskim rynku w związku z czym jego kompozycje można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: „Ozark” (Netflix), „Elementary (CBS), „Six” (History Chanel), „Good Behavior” (TNT), „The Path” (Hulu) czy „Shooter” (Paramount). To jedyny Polak, którego twórczość tak mocno zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. Na koncertach Artyście towarzyszą: Michał Kowalczyk (perkusja/loopy), Krzysztof Drewniak (bass), Konrad Chrzanowski (gitara/klawisze). W aranżacjach live utwory Daniela nabierają nowego charakteru i są rozwijane o brzmienia, których próżno szukać na wersjach studyjnych.

JAKUB SKORUPA - to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada
o tym, co widzi i czuje.
Okrzyknięty nadzieją roku 2021 po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”. W 2022 roku nakładem Def Jam/Universal ukazał się jego debiutancki album.

TYNSKY - Młody, śpiewający po angielsku wokalista. O swojej muzyce mówi: alternatywna, ale każdy może się nią utożsamić. Twóczość  Tynsky’ego docenili nie tylko polscy słuchacze, ale też dziennikarze legendarnego magazynu "Rolling Stone" umieszczając artystę w zestawieniu podsumowującym 2022 rok.

ypf

BĘDĄ TEŻ NIESPODZIANKI (nie tylko muzyczne):

 -???

 -???

 

Bilety

Autor:
MK

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner