Przejdź do treści

WOJTEK MAZOLEWSKI - projekt "YUGEN"

Kontynuacja projektu YUGEN Wojtka Mazolewskiego. To będzie premierowy koncert nowej płyty Wojtka, która ukaże się 22 kwietnia. Muzyk zapowiada, że będzie bardzo eklektyczna, łącząca rocka, bluesa country i...oczywiście jazz. Nowa płyta będzie zatytułowana JESTEM.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

piątek, 28 kwietnia 2023, godz. 19:00

Nowy gitarowy album Wojtka Mazolewskiego z zespolem YUGEN jest już gotowy do grania. 

Dla tego ruszamy na koncerty i spotkanie  z Wami by w te pierwsze wiosenne dni zagrać go Wam na żywo.

"Po albumie Yugen czułem ze to nie koniec tej przygody. Świat się zmienił i my razem z nim. 

Sytuacja wokół nas zmienia się tak niespodziewanie, szybko, dramatycznie ze nie pozostało to bez wpływu na nową płytę. 

Muzyka ponownie stała się dla nas najlepszą platformą do wyrażenia naszych odczuć i emocji. Jest dla nas wsparciem i lekarstwem. 

Utwory dojrzewały na domowych próbach, przyjacielskich jam session i na koncertach. Ci z Was którzy widzieli  Yugen na żywo, i nie jednokrotnie słyszeli utwory które nie były jeszcze publikowane. Dzięki tej regularności w graniu i koncertom zespól i nowy materiał nabrały kształtu. Centrum dowodzenia to nadal był mój dom ale teraz mogliśmy już jeździć i grać. Myślę ze także ta zmiana, to ze spotykaliśmy się z Wami na żywo dodało nowej płycie „JESTEM"  energii i kopa w porównaniu z pierwszym albumem wydanym jako „YUGEN". 

mazz

Zespół Wojtek Mazolewski YUGEN wystąpi w składzie:

Halszka Sokołowska 

Pola Atmańska 

Krzysztof Kawałko 

Marcin Pendowski 

Bruno Jasieński 

zaaa "Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę. To był mój pierwszy instrument w życiu, na którym zacząłem grac mając kilka lat. Teraz nieoczekiwanie pojawiła się przestrzeń, w której naturalnie powróciłem do tego instrumentu. Jakiś czas temu podczas podróży do Kalifornii znalazłem stara gitarę z roku 1969 należącą do jazzowego gitarzysty, która chciała ze
mną wrócić do domu, wiec przywiozłem ja ze sobą. Okazało się, że gitara nadal jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe.
Gra na gitarze oraz użycie głosu to powrót do korzeni. To sięgnięcie po narzędzia, jakie pomagały mi wyrażać siebie, kiedy dopiero zaczynałem poznawać świat i muzykę.  Granie muzyki jest jak medytacja. Wynosi mnie na ponadosobisty poziom, dając poszerzoną perspektywę naszych możliwości i mocy. Dźwięki przenoszą nas w przestrzenie i wymiary wykraczające daleko poza zwyczajne, codzienne myśli i koncepcje". mnb zaaaaa
Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner