Przejdź do treści
Proszę czekać...

Święta na Starówce - 16 grudnia

Piętnasta edycja Kiermaszu Święta na Starówce organizowana jest przez Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej i Miejskim Domem Kultury przy współpracy z Agencją Reklamową PROMIX Irena Swadźba. Święta na Starówce odbędą się na Rynku i placu Wolności 16-18 grudnia 2022 r.
Miejsce wydarzenia:
Rynek

Data wydarzenia

piątek, 16 grudnia 2022, godz. 18:00

Święta na Starówce na trwałe wpisały się już w miejski krajobraz, stwarzając miłą przedświąteczną atmosferę tuż przed Bożym Narodzeniem. Stały się dla całych rodzin lubianym  i wyczekiwanym wydarzeniem, łączącym tradycję bożonarodzeniową oraz współczesność, a także kulturę, zwyczaje i zamiłowania kulinarne bielszczan.

Na Rynku, tak jak w latach poprzednich, w drewnianych pawilonach usytuowana będzie gastronomia. Sprzedawane będą dania gorące, placki ziemniaczane, grzane wino      i piwo, napoje bezalkoholowe, lemoniady, ciasta, ryby.  

Świąteczny Jarmark w Białej zorganizowany zostanie na placu Wolności, gdzie swoje stoiska będą mieli wystawcy indywidualni. W ofercie m.in.: stroiki, ozdoby choinkowe, biżuteria, dekoracje, miody i przetwory pszczele, wyroby rękodzieła, tradycyjne wędliny          i wyroby wędliniarskie, sery, słodycze, pierniki, żywność ekologiczna i wiele innych. Tam również zlokalizowana będzie Mikołajowa Strefa dla dzieci, gdzie na najmłodszych czekał będzie Mikołaj z wesołymi Elfami i inne atrakcje, w tym animacje i zabawy.

W Ratuszu w sobotę i niedzielę zorganizowane zostaną Świąteczne Warsztaty dla dzieci: wykonywanie ozdób świątecznych, dekorowanie bombek choinkowych i wiele innych.

Zarówno Rynek, jak i ulica 11 Listopada oraz plac Wolności będą miały specjalną, oryginalną dekorację świetlną.

 

W sobotę 17 grudnia 2022 r. do Bielska-Białej zawita Świąteczny konwój Radia Zet.

a

Zapraszamy na Święta na Starówce od 16 do 18 grudnia 2022 r.

Autor:
MK

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner