Przejdź do treści

Stand Ferment Up

Po raz pierwszy podczas Festiwalu Kabaretowego FERMENTY pojawi się wieczór STAND-UP! Gospodarzem sceny będzie Arkadiusz JAKSA Jakszewicz – rudobrody, przeniesiony w czasie, krasnal z Warmii, co z Twojego ogrodu rzodkiew kradł nocy ciepłej, październikowej. Miłośnik tatuaży ręką szturchanych. Sam produkuje witaminę D, a w wolnej chwili przenosi się do wczesnego średniowiecza, gdzie zmienia historię. Wiedzie szczęśliwe życie podróżnika, jest wyposażeniem taboru. Powie same nowe żarty z programu Kosmos Bajka Prowokacja.
Program TYLKO dla Widzów dorosłych!
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

czwartek, 21 września 2023, godz. 19:00

JAKSA zaprosił nietuzinkowych stand-up’owych współtowarzyszy:

Paulina Potocka – Stand-uperka, solistka, kobieta eksperymentalna wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament". Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem (!). Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Ma w swojej kolekcji wiele wyróżnień festiwali komediowych – m.in. jest laureatką Fermentów.

Sylwia Wiszowata – już warszawianka, 24 letnia stand-uperka z warszawskiego Mokotowa, preferuje mocne, nieocenzurowane żarty, ludzie ją kochają albo nienawidzą, sami zobaczymy jak odbiorą ją fermentowi goście. Poprawność polityczna to na pewno nie jej styl! Jej ulubiony kolor to różowy. Ulubiony raper to Mata. Jej marzeniem jest przeżyć katastrofę lotniczą. Uwaga: szuka chłopaka - nie musi być przystojny, ale żeby miał pieniądze.

Maciek Adamczyk – ważny element fermentowo-standup’owej układanki. Wymyśla i opowiada żarty, by móc od kwietnia do września, z przerwami oczywiście, siedzieć na działce i stąd prowadzić audycje radiowe i gotować z tego co mu akurat wyrośnie w warzywniaku. Nic nie wygrał. W niczym nie brał udziału (to jest kłamstwo, ale nie będziemy za bardzo się z niego tłumaczyć). Ot tak se żyje o.

Karol Kopiec – stand-uper, improwizator. Na scenie od 2008 roku. Laureat praktycznie wszystkich polskich przeglądów komediowych. Wystąpił m.in. w pięciu sezonach "Comedy Central prezentuje", u Kuby Wojewódzkiego oraz na Roaście Michała Szpaka.

Już nic więcej nie musimy dodawać.

Filip Puzyr – sam tak pisze o sobie: „Drogi widzu, sympatyku lub przypadkowy użytkowniku internetu. Jeśli czytasz te słowa, to znaczy, że nie wrócę do domu. Będę jadł hot-dogi, sr*ł na stacjach i w wolnych chwilach chodził na basen. Spędzę kilka dni w nieprzerwanym towarzystwie mojego supportu, który mimo posiadania wielu pięknych przymiotów, nie jest całkowicie pozbawiony drobnych, irytujących ułomności, jak na przykład głośne chrapanie. Prawdopodobnie wezmę rolki, ale ich nie założę. Spakuję książkę ale jej nie otworzę, zapomnę szczoteczki, zgubię ładowarkę, a front auta zamienię w zbiorową mogiłę stawonogów. Zasnę grubo po dwunastej w niezbyt ekskluzywnym, aczkolwiek schludnym pokoju, dorwanym po promocji na airbnb, lecz zanim to się wydarzy na godzinę zamienię się w wygłodzonego szympansa, a każdy Twój śmiech będzie mi paczką keczupowych czitosów.”

Damian Skóra – to osoba rzutka, krzepka, ochocza oraz łysa, trochę nerwus. Posiada balkon, ale kiedyś chciałby psa. Ma na koncie kilka wygranych konkursów komediowych, występów telewizyjnych oraz materiałów umieszczonych na youtube i płatnych platformach. Jego ostatni program "Ma Pan rację, przepraszam" cieszy się bardzo dobrymi recenzjami - oszczędnie gospodaruje tam wulgaryzmami, aby ustąpić miejsca większej ilości absurdu i obserwacjom wychodzącym poza kanon "co te kobitki mają w tych torebkach".

Kuba Śliwka – Wiedzący Znad Morza, trafiony piorunem pod Świętym Dębem, skacze teraz między jego gałęziami, a w tematach jak małpa – od przypadku do przypadku.

Bartosz Zalewski – urodzony we Wrocławiu, zamieszkały we Warszawie, sercem trzeciego świata drugiej kategorii obywatel, nakazem poszukiwany. Występuje od 2010, nie roku lecz wrażenia przypisanemu tej liczbie. Ma na koncie występy telewizyjne, roasty, nagrania solowe, podcasty i stanowczo za mało pieniędzy, proszę mu je dać. Obecnie zaprasza na swój kolejny solowy program komediowy pt. "Jako przejaw przemocy społecznej", który bierze pod lupę małe rzeczy i patrzy z dala na te większe. A ponieważ my sami jesteśmy średni pozostaje nam tylko cieszyć się że ścierające się płyty tektoniczne wyzysku zostawiają nas w spokoju. Czyżby? Możliwość zakupu smyczek, książek i koszulek po występie.  

gh

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner