Przejdź do treści

Sacrum in Musica - 19 kwietnia 2023 KONCERT MUZYKI BAROKOWEJ

Koncert muzyki barokowej. Wykonawcy: Stefan Plewniak – dyrygent/skrzypce, Sylwia Stępień - sopran, Natalia Kawałek Plewniak – mezzosopran, Zespół Il Giardino d'amore


 

Miejsce wydarzenia:
Sala Ceremonii przy Cmentarzu Żydowskim ul. Cieszyńska 92

Data wydarzenia

środa, 19 kwietnia 2023, godz. 18:00

W programie:

Settimana Santa Venezia

Antonio Vivaldi:

- Uwertura do opery L’Olimpiade

- Armatae Face - aria Judyty z oratorium Judith Triumphans

- In Furrore iustissime Irae

- Koncert skrzypcowy RV 222

- Alma oppressa da sorte crudele – aria Licorii z opery La fida ninfa

- Sinfonia a Santo Sepolcro RV 169 

- Veni Veni Aure me sequere fida - aria Judyty z oratorium Judith Triumphans

- Koncert skrzypcowy RV 242 - Stefan Plewniak

- Cerva che al monteivo – aria Elpiny z opery La fida ninfa

- Uwertura do opery Farnace 

- Dimmi pastore Ninfa ti spiega - duet Elpiny i Osmina z opery La fida ninfa

 Il Giardino d'amore. Inspiracją do powstania nazwy zespołu – Ogród miłości - była filozofia członków orkiestry: spotykania się w kręgu przyjaciół i dzielenia się muzyka w klimacie radosnej i głębokiej wrażliwości oraz wzajemnej miłości i podziwiania sztuki.

Il Giardino d’Amore zostało założone w 2012 roku przez skrzypka i dyrygenta Stefana Plewniaka.

Natalia Kawałek - mezzosopran młodego pokolenia. Absolwentka warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w klasie profesor Izabelli Kłosińskiej, po ukończeniu którego kontynuowała naukę na wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst u Claudii Vischi. W ramach programu Erasmus kształciła się również w Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie u Rebecchi Berg i Sary Mingardo. Jest laureatką trzeciego miejsca i nagrody publiczności podczas International Singing Competition for Baroque Opera Pietro Antonio Cesti (2012); drugiego miejsca, nagrody publiczności i licznych wyróżnień na Hilde Zadek Gesangswettbewerb w Wiedniu (2013) jak również wyróżnienia podczas DEBUT Gesangswettbewerb w Niemczech (2016).

Sylwia Stępień - sopran młodego pokolenia. Z wyróżnieniem ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bożeny Betley. Studia magisterskie kontynuowała w londyńskiej Guildhall School of Music and Drama w klasie śpiewu Susan Waters.

Swoje umiejętności wokalno - aktorskie doskonaliła pod okiem prof. Heleny Łazarskiej w ramach International Summer Academy Mozarteum w Salzburgu oraz jako dwukrotna stypendystka programu PragWienBudapest Internationale Sommerakademie. Artystka brała równiezż udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez: Barbarę Bonney, Ruby Philogene i Florence Daguerre de Hureaux w Londynie.

Autor:
MK

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner