Przejdź do treści

Paco De Lucia

W skrócie:
Koncert określany mianem muzycznego wydarzenia roku odbył się na terenach Akademii Techniczno-Humanistycznej. 18 czerwca 2010 r. Paco de Lucia powrócił do Bielska-Białej po 13 latach, prezentując muzykę flamenco na najwyższym światowym poziomie.

Mistrz wyszedł na scenę sam, grając spokojne wysmakowane dźwięki. Wkrótce dołączyli kolejni muzycy.

Bielski koncert trwał ponad 2 godziny. Paco de Lucia i jego muzycy pokazali czym jest muzyka flamenco, grając na przemian spokojne kompozycje i pełne pasji utwory. Obok Paco de Lucii zagrało jeszcze czterech muzyków, którym towarzyszyło dwóch wokalistów.

Największy entuzjazm zbudzał żywiołowy taniec w wykonaniu Farruco. Artysta wyglądający z daleka jak Antonio Banderas tańczył na specjalnym podeście ogniste flamenco, co chwila cichnąc, by ustąpić miejsca dźwiękom gitar.

Kilkutysięczna widownia przyjęła koncert entuzjastycznie. Chyba nie mogło być inaczej, bo Paco de Lucia, to artysta z najwyższej półki. Mówi się nawet, że historia muzyki flamenco dzieli się a czas przed Paco de Lucią oraz po nim.

Jak mówi Paco De Lucia, wychował się w domu, gdzie wszyscy grali na gitarze. Zaczynał w wieku 5 lat. Czasami gra na gitarze przez kilka miesięcy codziennie, czasami tylko od czasu do czasu. Pseudonim artystyczny de Lucia, nawiązuje do imienia jego matki.

  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner