Przejdź do treści
Proszę czekać...

Betlejemskie Światło Pokoju w Bielsku-Białej

śr. 14 grudnia 2022
Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane bielszczanom w czasie Świąt na Starówce - 17 grudnia, w sobotę o g. 19.00
Zapraszamy na bielski Rynek.

Hasło Betlejemskiego Światła Pokoju 2022 – „Światło dla ciebie” 

Już 32. raz przynosimy lampion, w którym płomień użycza nam światła i ciepła. Lampion chroni ten płomień przed wiatrem, który mógłby go z łatwością zgasić. I o ile w grudniu jest raczej zimno i potrzeba nam więcej ciepła niż nikły płomyk lampki może nam oferować, to nawet tak mały płomień, skutecznie potrafi ogrzać oraz rozjaśnić i oświetlić otoczenie.

Okazuje się, że płomień lampy czy świecy ma znaczenie. Nawet w dzisiejszym świecie — świecie elektryczności rozjarzonym żarówkami, ledami, neonami… są sytuacje, gdy płomień jest niezbędny, gdyż jego blask i ciepło mogą nawet uratować życie. 

Płomień, który powierzono Związkowi Harcerstwa Polskiego, pozwala odkryć ważne dla zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów wartości i uczy być ich stróżami. 

Tak, to jest Płomień dla ciebie — Światło prawdy o Jezusie. A dzięki tobie ten płomień jest dla innych — dla każdego z kim się nim podzielisz, komu go dasz, gdzie go zaniesiesz. Ale najpierw musisz go mieć sam. 

Betlejemskie Światło Pokoju otrzymamy od skautów ze Słowacji. Potem trafi do naszych chorągwi, hufców, kościołów, urzędów, szpitali, domów i… dalej biorąc udział w skautowej sztafecie. Weź je odważnie w swoje harcerskie ręce i podziel się nim z innymi. Tylko uważaj — łatwo jest utracić ten mały płomień. Silniejszy podmuch wiatru, rozkołysany nieuważnie lampion i… po płomyku. Zaopiekuj się zatem tym Światłem troskliwie. Bądź rozważny i ostrożny — tylko w ten sposób twoje Światło będzie mogło ciągle świecić. A jeśli w tym płomyku rozpoznajemy Jezusa, to tak samo musisz postępować ze swoją wiarą — pilnuj jej, nie zapomnij podsycać przez modlitwę, tak jak wymieniasz świeczkę, gdy się dopala. Osłaniaj od wiatru zła, który ją osłabia i może zgasić. To jest Światło dla ciebie, a dzięki tobie dla innych. Dziel się nim z drugim człowiekiem poprzez służbę tak, jak zapalasz płomień od płomienia. 

 
informacja: zhp.pl

aa

Autor:

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner