Przejdź do treści

Dotyk legendy

sob. 09 grudnia 2023
Legenda rocka w BCK-u. Ian Paice od pół wieku bębni w Deep Purple, ale do Bielska-Białej przyjechał z zespołem Purpendicular, grającym m.in. stare, dobre hity Purpli. BCK znalazł się na europejskiej trasie koncertowej, biegnącej przez Wielką Brytanię, Szwajcarię, Francję, Szwecję, Maltę, Belgię, Czechy i Polskę. Dla fanów rocka to był niezapomniany wieczór.

Zaczęli od trzęsienia ziemi, czyli klasycznego Highway Star (tak, jak zaczęła się najsłynniejsza koncertowa płyta w historii rocka - Made in Japan).  Publiczność nie wytrzymała i wstała z miejsc zanim skończyło się intro i zaczął śpiewać wokalista. Ze wzruszeniem i na stojąco chłonęła doskonale znane dźwięki już do końca koncertu. Usiadła tylko na chwilę słuchając klawiszowej miniatury dedykowanej Jonowi Lordowi.

Znakomici muzycy, tego wieczoru serwowali kolejne hity: Hush, Lazy, Perfect Strangers, Black Night z repertuaru Deep Purple, wsparte kilkoma utworami Whitesnake, tytułowym utworem z najnowszej płyty Purpendicular oraz sprytnie wplecionymi cytatami z Presley'a, Blues Brothers i Jesus Christ Superstar. Na finał nieśmiertelne Smoke on the water z ciekawym wstępem i jedyny bis - Stormbringer.

Prze bisem do publiczności przemówił Ian Paice, dziękując za ciepłe przyjęcie i rytmiczne oklaski (nie na jeden, marszowo, ale swingowo!!!).

Niezapomniany koncert, świetnie brzmiący zespół ze znakomicie śpiewającym wokalistą, a potem jeszcze jazzujące jam session.

 

Autor:
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner