Przejdź do treści

MUZYCZNY DZIEŃ DZIECKA

Zapraszamy na Muzyczny Dzień Dziecka. Spotykamy się 1 czerwca o godzinie 17.00 pod sceną w Parku Słowackiego.
Wystąpią: zespół taneczny Synergia i Fundacja Braci Golec.
Miejsce wydarzenia:
Park Słowackiego przed BCK
Organizator BCK

Data wydarzenia

czwartek, 1 czerwca 2023, godz. 17:00

Zespół Taneczny „Synergia” swoją działalność rozpoczął początkiem 2023 roku. Jego założycielką, a zarazem kierownikiem artystycznym i głównym choreografem jest Martyna Hickiewicz. Mimo krótkiej historii zespół swoimi korzeniami i tradycją sięga znacznie dalej. Martyna Hickiewicz przez 20 lat była związana z Zespołem Tańca i Piosenki „Jarzębinki” kierowanym przez Barbarę Komarnicką-Drużbicz

as

Fundacja Braci Golec jest organizacją pozarządową o charakterze non profit, założoną w 2003 roku przez Fundatorów Łukasza i Pawła Golców. Na przestrzeni ponad 20–letniej działalności, Fundacja ma na swoim koncie wiele sukcesów Podopiecznych, a jej Absolwenci zasilają szeregi różnych formacji muzycznych.
Uczniowie Fundacji poprzez autorski program i metodologię, otrzymują szansę rozwoju talentu, pracy w grupie, poznawania swojego potencjału, co jest niezwykle ważne w kształtowaniu charakteru młodego człowieka.
Fundacja kontynuuje tradycyjną formę nauki typu: mistrz–uczeń w zakresie gry na skrzypcach, basach, heligonce, instrumentach pasterskich, a także nauki białego śpiewu góralskiego. Uwrażliwia młodych ludzi na piękno kultury i miejsca, z którego pochodzą.
We współpracy z Gminami: Lipowa, Ujsoły, Rajcza, Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Łodygowice, Świnna oraz Miast Żywiec i Szczyrk a takżez Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku- Białej nasza misja edukacyjna dociera do dzieci i młodzieży, dbając o ich rozwój w duchu kultury góralskiej Beskidu Żywieckiego, jednocześnie przekazując dziedzictwo regionu młodemu pokoleniu.
Podopiecznych Ognisk Twórczości Artystycznej można usłyszeć na licznych koncertach, konkursach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich, gdzie zdobywają wysokie miejsca i wyróżnienia.
W repertuarze Fundacji Braci Golec usłyszeć można tradycyjną nutę żywiecką, która opowiadają o dawnym życiu, zwyczajach, a także dedykowane pieśni i melodie dziecięce, które między innymi zostały wydane w formie cd „ A któz to tak gro? Dzieci dzieciom”. Na scenie zobaczyć można różnorodność instrumentów: skrzypce, basy, kontrabasy, piszczałki i charakterystyczne dla naszego południa- heligonki. Dopełnieniem są piękne białe śpiewy, a także stroje góralskie z Beskidu Żywieckiego.
Nasi podopieczni to mała góralska orkiestra, wspierana muzycznie przez instruktorów: Martę Matuszną, Adriannę Wędzel, Rafała Bałaś, Michała Zawadę, Małgorzatę Filary- Furowicz, Klaudię Hulbój, Łukasza Kupczaka, Maksymiliana Czerwińskiego, Kacpra Sordyl, Agnieszkę Sikorę, Marcina Pierlaka, Jarosława Zawadę.

sfda

Rok 2023 jest szczególnym dla Fundacji Braci Golec, ponieważ obchodzi już 20-lecie swojej działalności w zakresie edukacji muzycznej, regionalnej na Żywiecczyźnie. Już dziś zapraszamy na nasze koncerty, w tym jubileuszowe: w Żywcu ( Amfiteatr pod Grojcem ) 4 sierpnia, a także na II Festiwal Wielkich Serc w Szczyrku 11 sierpnia.  

gds

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner