Przejdź do treści

McFerrin/Corea

W skrócie:
Koncert określany mianem jednego z największych koncertowych wydarzeń jakie dotychczas odbyły się w Bielsku-Białej. W kościele w Aleksandrowicach wystąpiły, na wspólnym koncercie, ikony światowej muzyki - Chick Corea i Bobby Mc Ferrin. Ten niezwykły koncert, jedyny w Polsce odbył się 16 czerwca 2015 r.

„Doskonałość porozumienia” - Chick Corea & Bobby McFerrin. Mistrzowie improwizacji wystąpią razem na niezwykłym koncercie!
Kiedy Bobby McFerrin - wirtuoz, fenomenalny wokalista, doskonale wszystkim znany choćby z hitu „Don’t worry, be happy” - oraz legendary pianista Chick Corea - były członek zespołu Milesa Davisa, lider grupy Return to Forever - stają razem na scenie to musi być wyjątkowe spotkanie!  

\


Niezrównany głos Bobbiego oraz niepowtarzalny dźwięk fortepianu wydobywający się spod palców Chicka gwarantują stworzenie widowiska muzycznego bez granic czy kategoryzacji.
Po tym jak nagrali wspólnie płyty „Play”, „The Mozart Sessions” czy „Beyond Words” przyszedł czas na kolejny projekt na żywo w duecie. Zgodnie z zapowiedzią artystów nie zabraknie bepopu, ballad pojawią się standardy czy klasyka, wirtuozi sięgną także po popowe nuty, które tym razem zabrzmią jak nigdy dotąd.  Za każdym razem artyści zgłębiają dobrze znane tematy, jednak jest to tylko punkt wyjścia, nigdy nie wiedzą dokąd zaprowadzi ich muzyka.


"Chick jest wspaniały!” - podkreślał wielokrotnie w wywiadach Bobby McFerrin. „Czuję, że z nim mogę pójść wszędzie i mogę robić co chcę. Chick jest zawsze na miejscu. Jego uszy są zdumiewające. Przykładowo, kiedy gramy melodię na dwanaście taktów a ja pod koniec dziewiątego decyduję się wrócić do pierwszego, Chick idzie zawsze za mną. Jest wrażliwy, zdumiewający, wspaniały akompaniator. Pełny lekkości. Lubię to! Znamy się od bardzo dawna. Jesteśmy jak starzy, dobrzy przyjaciele, którzy wiedzą kiedy mówić, a kiedy nie i kiedy słowa są zupełnie niepotrzebne.”

  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner