Przejdź do treści

Leila Josefowicz

W skrócie:
Uważam jednak, że umiejętności techniczne nie są najważniejsze, służą interpretacji, ekspresji. Ogromną wagę przywiązuję do tego, jakie przesłanie niesie ze sobą dany utwór, uruchamiam różne kanały wyrazu, aby je przekazać. Każdego utworu uczę się, jak nowego języka, w którym potem staram się wytłumaczyć słuchaczowi jego sens – mówiła w jednym z wywiadów Leila Josefowicz.

W Domu Muzyki wystąpiła 27 listopada 1998 roku. Pochodzi z polsko-brytyjskiej rodziny. Urodziła się w Kanadzie. W wieku 16 lat zagrała recital w Carnegie Hall wraz z orkiestrą Academy Of St. Martin In The Fields. Leila Josefowicz rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku lat 3. Była uważana za cudowne dziecko. Ukończyła słynną uczelnię Curtis Institute of Music w Filadelfii, gdzie studiowała pod kierunkiem Jaime Laredo i Jaschy Brodskiego.

Leilia Josefowicz gra na skrzypcach Ebersolt Guarneriusa del Gesu z 1739 roku. W wieku lat 20 amerykańska skrzypaczka była już powszechnie uznanym muzykiem, m.in. za sprawą występów z orkiestrami symfonicznymi w: Chicago, Saint Louis, Dallas, Detroit, Atlancie, Cincinnati i Vancouver, a także z Los Angeles Philharmonic, orkiestrami clevelandzką i filadelfijską oraz Narodową Orkiestrą w Waszyngtonie.

  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner