Przejdź do treści

Koncert dla wszystkich: UNIVERSE

UNIVERSE to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych założony przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha w 1982 roku.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury

Data wydarzenia

środa, 20 września 2023, godz. 18:00

Laureat festiwali w Opolu i w Sopocie. Piosenki grupy sukcesywnie stawały się przebojami,  okupując najbardziej popularne listy przebojów.  Setki koncertów przysporzyły im wielu wiernych słuchaczy i fanów. Popularność osiągnęli nie tylko w Polsce, ale i wśród Polonii w wielu krajach Europy  i Ameryki. Wydali  łącznie 14 albumów, zawierających ponad 150 piosenek. 

 Każdy koncert jest sentymentalnym  powrotem do muzyki  lat 80-tych i 90-tych lat. Gromadzi wszędzie rzesze naszych fanów, wyzwala chęć wspólnej zabawy i  daje wiele powodów do wzruszeń.

 Zespół świetnie brzmi i dba , by  twórczość Mirosława Breguły, wspaniałego artysty, kompozytora , autora tekstów i aranżera była jak najlepiej przekazana na koncertach przypominając największe przeboje oraz promując mniej znane piosenki zespołu. 

Największe przeboje UNIVERSE: „Tacy byliśmy”, „Tyle chciałem Ci dać” ( duet z Beatą Kozidrak), „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Deszczowa nieznajoma”, „Mr. Lennon”, „Nie wiem czy to miłość”, „ Głupia Żaba”, „ Ciągle szukam drogi”. 

Zespól doskonale wpisuje się we wszelkie rodzaje imprez. Plenery, sale koncertowe, kluby oraz eventy czy imprezy zamknięte. Repertuar grupy łączy już trzy pokolenia słuchaczy.

 

 

Dzisiejszy skład zespołu:

Henryk Czich - vocal, piano

Wojciech Wesołek – gitary

Damian Filipowski – gitary

Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe

Marek Kopecki – gitara basowa

Grzegorz Krzykawski – perkusja 

Autor:
MK

Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner