Przejdź do treści

Koncert dla wszystkich - LEGENDY POLSKIEJ PIOSENKI - 21 lutego

Koncert z utworami wielkich legend polskiej sceny muzycznej, którzy pozostawili po sobie niezapomniane dzieła. To wyjątkowe wydarzenie ma przypomnieć nam ukochane polskie melodie najlepszych polskich artystów i zachęcić zarówno do wspólnej zabawy, jak i refleksji. Na scenie wystąpią doskonale znani bielskiej widowni soliści: Wiola Malchar- Orynicz oraz Daniel Cebula- Orynicz wraz ze znakomitym zespołem instrumentalnym pod dyrekcją Dawida Makosza.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

środa, 21 lutego 2024, godz. 18:00

Zabrzmią utwory z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska, Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar, czy zespołu Maanam.

Artyści wspólnie przeniosą publiczność w świat wzruszeń i niezapomnianych polskich melodii.

Autorskie aranżacje doskonale oddadzą oryginalne brzmienie utworów, a opowieści solistów wprowadzą w odpowiedni nastrój.

W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć utwory takie jak "Zacznij od Bacha", "Cykady na Cykladach", ,,Bądź moim natchnieniem",  „Za Tobą pójdę jak na bal", „Jeszcze w zielone gramy", ,,Tyle słońca w całym mieście", ,, Odkryjemy miłość nieznaną", ,,Nic nie może wiecznie trwać" i wiele innych. Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniały się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych pisarzy, takich jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jacek Cygan.

 

Koncert ,,Legendy Polskiej Piosenki" to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale także chwila refleksji nad artystycznym dziedzictwem polskiej piosenki, jej wpływem na kształtowanie polskiej sceny muzycznej. To możliwość wspólnego muzykowania i przeżycia klimatycznego wydarzenia na najwyższym poziomie.

Zespół w składzie:

Dawid Makosz- fortepian, instrumenty klawiszowe

Łukasz Dudek - gitara elektryczna/akustyczna

Kosma Kalamarz - gitara basowa

Przemysław Smaczny- perkusja 

Bilety w cenie 40 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy)  - stałe zniżki oraz dzieci

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner