Przejdź do treści

JEDNO MIASTO 4 SCENY

Od muzyki kubańskiej i włoskiej, poprzez przeboje Marii Koterbskiej, po reggae i hip-hop. Zapraszamy na JEDNO MIASTO 4 SCENY, czyli cykl letnich koncertów odbywających się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

od: 29 czerwca 2024
do: 24 sierpnia 2024
ds

 

CUMBANCHEROS - 29 czerwca, plac Wojska Polskiego

Cumbancheros to grupa powstała w 2018 roku a w jej skład wchodzą latynoscy muzycy z Kolumbii, Meksyku i Wenezueli, wykonujący na żywo głównie muzykę w języku hiszpańskim.

 

JOSE TORRES - -30 czerwca, plac Wojska Polskiego

Znakomity kubański artysta, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat mieszka i tworzy w Polsce. 

 Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii instrumenty perkusyjne, którą corocznie organizuje renomowane czasopismo muzyczne Jazz Forum.

tor

 

 

KONCERT NA STULECIE URODZIN MARII KOTERBSKIEJ - 13 lipca, Plac Ratuszowy

Słynna bielszczanka urodziła się 13 lipca 1924 r., pochodziła z muzycznej rodziny, wielce zasłużonej dla polskiego życia muzycznego i teatralnego w Bielsku i Białej. Chociaż za oficjalny debiut estradowy Marii Koterbskiej uważany jest występ w noc sylwestrową 1949 roku w Katowicach. W 1949 roku Maria Koterbska, studentka farmacji, wystąpiła w sylwestrowym programie Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach - Studenci i aktorzy – Warszawie. Usłyszał ją tam Jerzy Harald i złożył artystce propozycję współpracy z Orkiestrą Taneczną Rozgłośni Śląskiej Polskiego Radia. Odniosła wielki sukces po nagraniu z orkiestrą radiową Jerzego Haralda (pierwszy koncert w Filharmonii Śląskiej 2 października 1950 roku) takich utworów, jak: Brzydula i rudzielec, Mój chłopiec piłkę kopie i Wrocławska piosenka
Jako pierwsza w Polsce śpiewała swingujące piosenki. Jej dorobek piosenkarski to ponad 1.500 utworów.

 

 

ŁUKASZ ZAGROBELNY - 20 lipca, Letnia Scena Sfery

Łukasz Zagrobelny – wokalista świętujący w 2024 roku 25 – lecie solowej działalności muzycznej liczone od występu w koncercie „Debiuty” na KFFP w Opolu w 1999 roku.  Laureat wielu nagród, m.in. Superjedynki, Eska Music Awards, nominowany do Fryderyka za najlepszy debiut.

W 2007 roku wydał debiutancki album „Myśli warte słów”, w 2009 roku ukazała się druga płyta Łukasza „Między dźwiękami”. Artysta wystąpił także w programie „Taniec z gwiazdami” a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.  Wydany w 2012 roku album „Ja tu zostaję” już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą.  W 2012 roku tytułowa piosenka z płyty została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia.

W 2019 roku wokalista wziął udział w XII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie dotarł do ścisłego finału. W 2022 roku Łukasz był uczestnikiem i finalistą programu Perfect Picture emitowanego na antenie TVN7.

26 kwietnia 2024 odbyła się premiera nowego utworu Łukasza „Za nami błędy”.

 

 

MICHAŁ ANIOŁ - 10 sierpnia, Letnia Scena Sfery

Pochodzący z małego miasta pod Wrocławiem artysta szybko zaskarbił sobie miano człowieka renesansu współczesnej muzyki, lawirując między elektroniką, alt popem, jazzem i muzyką filmową. 

Na początku 2021 roku debiutanckim albumem „U” zaprosił słuchaczy do swojego eklektycznego świata pełnego mocnych aranżacji i delikatnego wokalu. Jego rozwinięcie usłyszeliśmy w EP „Bo to się zwykle tak zaczyna” z gościnnym udziałem braci Kacperczyk, Julii Pośnik czy CatchUp-a. W międzyczasie Michał miał okazję współpracować z OIO, Vae Visticiem i Grubsonem, napisać i nagrać ścieżkę dźwiękową do jednego z seriali TVN-u, współtworzyć album RYSY „4GET” oraz ogłosić swoją pierwszą solową trasę koncertową.

W 2023 wydał album „tonietenmichał”, wziął udział w projekcie Hotel Maffija 3, a także zagrał koncerty na wyprzedanej trasie Pokolenie Końca Świata braci Kacperczyk. Wiosną tego roku odwiedził największe miasta w Polsce podczas solowej trasy koncertowej tonietentour.

 

 

FESTIWAL WŁOSKI - ORKIESTRA SALONOWA MODERATO - 17 sierpnia, plac Wojska Polskiego 

Orkiestra Salonowa Moderato to zespół muzyków z Bydgoszczy, założony z myślą o stworzeniu dla publiczności niepowtarzalnej atmosfery i specyficznego klimatu muzyki wiedeńskich salonów i koncertów promenadowych. W repertuarze orkiestry można usłyszeć znane walce, polki, czardasze, ulubione arie i duety operetkowe, a także miniatury muzyki klasycznej, sakralnej, musicalowej, znane standardy i przeboje muzyki filmowej oraz rozrywkowej. Orkiestra Salonowa Moderato współpracuje z wieloma śpiewakami, chórzystami, tancerzami i artystami z całego kraju.

 

 

 

HAPPY BIKE BESKIDY - OLAFITO, VAVAMUFFIN, AKURAT - 24 sierpnia, Błonia

Data wydarzenia końcowa
sobota, 24 sierpnia 2024
Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner