Przejdź do treści

Zabiorę Cię dziś na bal- WODECKI TRIBUTE / Wyrostek, Malchar-Orynicz, Cebula-Orynicz

Koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego – muzycznego geniusza, który pozostawił po sobie niezapomniane dzieła. To wyjątkowe wydarzenie jest hołdem dla niezwykłego artysty i Jego niepowtarzalnego wkładu w polską muzykę.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator zewnętrzny

Data wydarzenia

czwartek, 19 września 2024, godz. 19:00

Na scenie wystąpią charyzmatyczni soliści- Wiola Malchar - Orynicz, Marcin Wyrostek, Daniel Cebula - Orynicz- znani między innymi ze współpracy z Teatrem Rozrywki, w towarzystwie 11-osobowego zespołu instrumentalnego pod kierownictwem wybitnego pianisty, producenta- Dawida Makosza.

Artyści starając się odzwierciedlić różnorodność twórczości Wodeckiego, zapewnią niezapomniany występ. Ich głosy przeniosą publiczność w świat emocji i wspomnień. Każdy z solistów wniesie swoje wyjątkowe interpretacje utworów, oddające hołd Zbigniewowi Wodeckiemu, ale także wyrazi swoje własne artystyczne piękno.

Autorskie aranżacje doskonale oddadzą oryginalne brzmienie utworów, ukażą całe spektrum twórczości Zbigniewa Wodeckiego, a spektakl świateł dobarwi widowisko, dając niezapomniane przeżycie estetyczne dla słuchaczy. 

W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje Mistrza, takie jak ”Zacznij od Bacha”, ,”Z Tobą Chcę Oglądać Świat”, ,”Lubię wracać tam, gdzie byłem", „Chałupy welcome to”, „Pszczółka Maja”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Izolda” i wiele innych. Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniały się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych pisarzy takich jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jacek Cygan.

W trakcie koncertu zostaną wyświetlane materiały multimedialne związane z życiem i twórczością Zbigniewa Wodeckiego, dodające wydarzeniu unikalny charakter. Wydarzenie zostało przygotowane oraz wyreżyserowane przez Wiolę Malchar-Orynicz oraz Daniela Cebula-Orynicz, pomysłodawców widowiska.

 

Koncert Zabiorę Cię dziś na bal- WODECKI TRIBUTE to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale także chwila refleksji nad artystycznym dziedzictwem Mistrza, jego wpływem na polską scenę muzyczną. To możliwość uczczenia pamięci niezwykłego człowieka i podzielenia się przeżyciem z innymi miłośnikami Jego muzyki. W trakcie koncertu, publiczność będzie miała okazję odkryć na nowo piękno i siłę muzyki Mistrza, która żyć będzie w sercach ludzi przez wiele lat.

Solistami wydarzenia będą:

Marcin Wyrostek - akordeon

Marcin Wyrostek - (ur. 16.09.1981 r. w Jeleniej Górze). Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowca macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m.in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych całego świata. 

Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (m.in. Jose Maria Florencio, Jerzy Maksymiuk, Marek Moś, Adam Sztaba), instrumentalistami i solistami (m.in. Kayah, Dorota Miśkiewicz, Bobby McFerrin, Nippy Noya, Maryla Rodowicz, Irena Santor, Joanna Słowińska, Stanisław Soyka) orkiestrami polskich filharmonii oraz orkiestrami kameralnymi (Elbląska Orkiestra Kameralna, AUKSO - Orkiestra Kameralna miasta Tychy, Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia).

W 2009 roku zwyciężył w drugiej polskiej edycji programu Mam Talent, co zaowocowało stworzeniem pierwszej autorskiej płyty Magia Del Tango, która to zdobyła status potrójnej platynowej płyty.

 

Wiola Malchar- Orynicz - śpiew 

Jest etatowym członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki od roku 2011. Poza rolami w spektaklach, śpiewa również jako solistka w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. W 2011 uzyskała dyplom aktora dramatycznego, przyznawany przez ZASP. 

Na profesjonalnej scenie teatralno-muzycznej pracuje od 19 roku życia, debiutując w Gliwickim Teatrze Muzycznym, spektaklem High School Musical w reż. T. Dutkiewicza.

 

Współpracowała z teatrami w całej Polsce. Między innymi:

-Gliwicki Teatr Muzyczny (High School Musical, Hair)

-Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu (Summertime)

-Teatr Śląski w Katowicach (Achilles i Panny)

-Teatr IV Scena w Katowicach (Kto tam? To nie Ty

-Teatr Polski w Bielsku-Białej (Zorba)

-Teatr Palladium w Warszawie (Cuda Rebego)

-Teatr Muzyczny w Lublinie (Zorba

Najważniejsze role w Teatrze Rozrywki:

– Wendla w Przebudzeniu wiosny S. Satera i D. Sheika wg F. Wedekinda (nominacja do Nagrody Artystycznej ZŁOTA MASKA), 

– Maria Magdalena w Jesus Christ Superstar A. L. Webbera,

– Sally Bowles w musicalu Cabaret J. Masteroffa, J. Kandera i F. Ebba,

- Sandy w musicalu Tootsie D. Yazbeka.

 

Z wykształcenia jest także pedagogiem. Prowadzi warsztaty aktorskie i wokalne.

W swoim dorobku posiada nagrania studyjne m.in. z Marcinem Wyrostkiem.

Współpracuje z teatralnym Stowarzyszeniem Maskania.

 


Daniel Cebula-Orynicz - śpiew 

Absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest wokalistą, wykładowcą akademickim, trenerem zespołów wokalnych. 

Jako wokalista bierze udział w wielu projektach muzycznych, których jest zarówno pomysłodawcą jak i gościem. Stale współpracuje z Filharmonią Zabrzańską, Orkiestrą Wojskową Sił Powietrznych w Bytomiu, Marcinem Wyrostkiem, Orkiestrą Em Band i wieloma innymi. 

Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą (Amen Adoramus - Wielka Brytania).

Jako producent muzyczny współpracuje z artystami, tworząc autorski materiał. Najnowszym wyprodukowaną płytą jest płyta Kamila Franczaka- FRANKY. Współpracuje również z teatrami muzycznymi pisząc muzykę do spektakli. Wsród realizacji można wymienić Bajkę o Małym Złomiarzu wystawianą na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie, spektakl Żelazny Wilk wystawiany w Wilnie, Pozytywny Negatyw, który premierę miał w Chorzowskim Centrum Kultury czy spektakl Facet na Telefon w Teatrze Żelaznym w Katowicach.  

Przez lata występował w produkcjach muzycznych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym był również korepetytorem wokalnym. 

Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m. in. Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. 

Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie” poświęconej pamięci Zbigniewa Wodeckiego. 

Produkcja wydarzenia: DCO MUSIC FACTORY 

Bilety

  • 150
  • 100
Kup bilet
Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner