Przejdź do treści

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI: NATALIA LESZ

Spektakl "Piosenki domowe", to muzyczna podróż od piwnicy aż po strych, w której pod przewodnictwem porcelanowej baletnicy Natalie zespół porzuconych przez ludzi Gratersów stopniowo odzyskuje utraconą godność i wolność. To pełna humoru bajka o przyjaźni, która uczy szacunku do posiadanych rzeczy, podstaw ekologicznego myślenia i doceniania siebie nawzajem. To także opowieść o tym, że każdy z nas chce czuć się w życiu potrzebny.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

niedziela, 29 września 2024, godz. 11:00

Spektakl składa się z łatwych do przyswojenia i przyjemnych utworów, które opisują codzienne sytuacje, z jakimi spotykają się dzieci. Teksty piosenek, stworzone przez Michała Rusinka, są zabawne i przemyślane, a melodie są proste i łatwe do zapamiętania oraz do śpiewania.

Pomysłodawczynią albumu jest Urszula Borkowska, ceniona kompozytorka i aranżerka, która postanowiła wykorzystać Wierszyki domowe do muzycznej podróży po domowych zakamarkach. Natalia Lesz w tym przedsięwzięciu powraca w pięknym stylu na rynek aktorsko-wokalny.

Niezwykły spektakl muzyczny, który będzie bawił nie tylko dzieci w wieku 5-10 lat, ale i dorosłych.

Album Natalii Lesz "Piosenki domowe" został nominowany do nagrody POMELON 2023: wartościowa muzyka, która zachwyca jakością, różnorodnością, ubogaca i rozwija od najmłodszych lat oraz był nominowany do Nagrody Fryderyk 2024 w kategorii Album Roku Muzyka Dziecięca


Twórcy:

muzyka: Urszula Borkowska

teksty piosenek: Michał Rusinek

scenariusz i reżyseria: Magdalena Małecka-Wippich


Wykonawcy:

Porcelanowa Baletnica NATALIE Natalia Lesz

Gratersi w składzie:

Żeliwna Wanna: Urszula Borkowska — instrumenty klawiszowe

Gąbka Baltazara: Anna Grabowska — chórki, śpiew

Klucz: Marcin Świderski — instrumenty dęte, saksofony, klarnet

Wyliniały Fotel: Mateusz Dobosz — kontrabas

Takie Coś: Marcin Słomiński — perkusjonalia


Natalia Lesz

Aktorka i wokalistka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Nowym Jorku i Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka wielu nagród muzycznych. Finalistka 18 Konkursu Piosenki o Osieckiej. Jako aktorka ma na swoim koncie role w wielu filmach i serialach Mama 9-letniej Alicji.


Michał Rusinek

Poeta, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i tłumacz. Wieloletni współpracownik Wisławy Szymborskiej. Autor niemal 40 książek dla dorosłych i dla dzieci. Tata Natalii i Jakuba.


Urszula Borkowska

Kompozytorka, aranżerka i pianistka. Autorka muzyki do spektakli teatralnych i aranżacji do programów artystycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Wykładowczyni w Warszawskiej Akademii Teatralnej.


Magdalena Małecka-Wippich

Reżyserka, autorka tekstów, kameralistka. Doceniona za projekty dla dzieci. Spektakl telewizyjny Dziób w dziób w jej reżyserii otrzymał m.in. nagrodę za najlepszą aktorską kreację zespołową w 2020 r. Jest także autorka i reżyserką Opery dla Dzieci, uhonorowanej w 2021 r. GRAND PRIX Teatralnych Nagród Muzycznych im. J. Kiepury w kategorii Najlepszy spektakl muzyczny dla młodego widza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner