Przejdź do treści
KONCERTY, WYSTĘPY, ZABAWY, KONKURSY

Dni Bielska-Białej

Od wielu lat Bielskie Centrum Kultury w czerwcu organizuje dni Bielska-Białej. Bielszczanie tłumnie przychodzą na inauguracyjne koncerty ma placu Ratuszowym. Wierną publiczność mają planerowe koncerty obok hali Pod Dębowcem.

Koncerty

PORANEK MUZYCZNY DLA DZIECI

PORANKI MUZYCZNE DLA DZIECI, czyli SuperWirtuozi (wcześniej Muzyczne Opowieści Hani M). to cykl koncertów, dedykowany dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Podczas koncertów zabrzmią najpiękniejsze utwory z kanonu literatury muzyki kameralnej, muzyki filmowej oraz skomponowane specjalnie na te okazje suity ilustracyjne, towarzyszące akcji scenicznej.

(wcześniej - Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha)

Festiwal Muzyki Organowej

Historia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej sięga roku 2000. Wtedy odbywał się jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jana Sebastiana Bacha. Formułę rozszerzono w roku 2011, jednocześnie zmieniła się nazwa festiwalu.
Pierwszy festiwalowy koncert odbył się 9 września 2000 r. w Bielskim Centrum Kultury.

KONCERTY

Festyn Majowy

Majowy Festyn Rodzinny rozpoczyna sezon imprez plenerowych. Odbywa się zawsze w pierwszy majowy weekend. Koncerty do roku 2011 odbywały się na terenach ATH na Błoniach. Od 2012 roku, na terenie poniżej hali Pod Dębowcem.

Konkursy urody

Wybory Miss i Mistera Beskidów

Od ćwierć wieku w Bielsku-Białej odbywają się wybory Miss. Najpiękniejsze dziewczyny walczyły najpierw o tytuł Miss Podbeskidzia, a potem Miss Beskidów. Pięknych panien w naszym regionie nie brakuje, co potwierdzają zdobyte przez „nasze dziewczyny” tytuły Miss Polonia i Miss Polski.

KONCERTY

Lato z Kulturą

Lato z Kulturą, to cykl weekendowych koncertów organizowanych w lipcu i sierpniu. Występy odbywają się w parku obok Bielskiego Centrum Kultury i na Rynku w Bielsku. Te ostatnie gromadzą wielotysięczną publiczność.

KONCERTY

Pożegnanie Lata

Kiedy kończą się wakacje i dobiega końca lato, Bielskie Centrum Kultury na otarcie łez zaprasza na występy gwiazd. Rekordową publiczność - ponad 20 tysięcy widzów - zgromadził Zakopower, ale także inni wykonawcy cieszyli się wielkim zainteresowaniem.

Jubileusze i wydarzenia

W Bielskim Centrum Kultury odbywają się nie tylko koncerty i festiwale.
BCK organizuje wydarzenia i jubileusze ważne dla miasta i jego mieszkańców, takie jak uroczystości papieskie, rocznica wybuchu II wojny światowej czy inauguracja roku akademickiego bielskich uczelni.

 

  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner