Przejdź do treści

BCK - DOM TAŃCA

Oprócz kompleksowej modernizacji Domu Muzyki, dostosowano dla potrzeb BCKu obiekt, w którym kiedyś znajdował się Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, a od kilku lat stał pusty. Teraz będzie nosił nazwę Domu Tańca.

Obok Domu Muzyki znajduje się, również zabytkowy, obiekt Domu Tańca. Budynek przez ostatnie lata był wyłączony z eksploatacji, głównie ze względu XIX wieczny, mało przystający do współczesnych wymagać układ funkcjonalno-przestrzenny. Obiekt został gruntownie zmodernizowany, tak by zespoły działające przy Bielskim Centrum Kultury miały miejsce na spotkania próby, magazyny strojów, a także szatnie i biura. Nowe stropy gęstożebrowe sprawiły, że w budynku zamiast dwóch, można korzystać z trzech funkcjonalnych kondygnacji. Zmienił się także wewnętrzny układ pomieszczeń. Nowy dach i elewacja dopełniły obecny kształt zewnętrzny budynku. W budynku będzie można rozwijać zarówno działalność taneczną jak i prowadzić zajęcia wokalno-estradowe. Wszystko to na 900 metrach kwadratowych powierzchni. W dwóch salach baletowych  znalazły się tzw. sportowe podłogi i urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć baletowych.

Wszystkie zespoły znalazły tutaj znakomite warunki do rozwoju.  W sumie to kilkaset osób, dla których zapewniono komfortowe warunki do twórczej pracy.


 

  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner