Przejdź do treści

Ballet of Mexico-Mexicana

  Azteca Ballet México to esencja meksykańskiego folkloru,  w urzekający sposób prezentująca żywe, dynamiczne i bogate dziedzictwo kulturowe Meksyku. Ten renomowany zespół taneczny, mający siedzibę w Katalonii, jest efektem współpracy doświadczonych artystów, z których wielu pochodzi z prestiżowch zespołów tańca ludowego z Meksyku. Twórczość grupy jest inspirowana osiągnięciami i szkołą Baletu Amalii Hernández, Baletu Uniwersytetu im. Veracruzana i Baletu Uniwersytetu Guadalajara. Zespół łączy w sposób niezwykle harmonijny tradycję i innowację z oddaniem i pasją doskonaląc swoje rzemiosło.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator zewnętrzny

Data wydarzenia

czwartek, 16 stycznia 2025, godz. 19:00

Od założenia Azteca Ballet México skupia się na ochronie, kultywowaniu meksykańskich tradycji tanecznych i szeroko pojętej kultury. Zobowiązanie firmy do autentyczności przejawia się w dynamicznych choreografiach, żywych kostiumach i połączeniu tradycyjnych rytmów i ruchów.

 Z bogatą historią i dążeniem do doskonałości, Azteca Ballet México zostało ambasadorem Awangardy kultury meksykańskiej, oczarowując publiczność fascynującymi występami.

Klejnotem repertuaru Azteca Ballet México jest program MEXICAÑA – spektakularna podróż do kultury krainy Azteków  będąca ich wizytówką, który przenosi na scenę serce meksykańskiego folkloru. Ten program pokazuje zaangażowania grupy w tworzenie wrażeń, które wykraczają poza granice kulturowe.

MEXICAÑA to uczta zmysłów, łącząca sceny kolorów, energii i wytrwałości, dzięki skrupulatnemu połączeniu tańców nowoczesnych, klasycznych i ludowych, program składa hołd zwyczajom, tradycjom i legendom, które definiują Kulturę meksykańska. Rytmiczny puls muzyki mariachi, ognisty urok, ogniste atrakcje i charakterystyczne dla tańców meksykańskich obcasy tworzą harmonijne święto kolorów i rytmów, jakie Meksyk oferuje światu. Mexicana to również symbol różnorodności kulturowej i ekspresji artystycznej, z którymi rezonuje publiczność poprzez urzekające w magiczny sposób wyobraźnię tych, którzy tego doświadczają.

 Artistic i  Azteca Ballet México  zaprasza publiczność do wzięcia udziału w spektakularnej podróży do serca tętniącego życiem kulturowego gobelinu Meksyku.

Bilety

  • 180
  • 160
Kup bilet
Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner