Przejdź do treści

Balet "Dziadek do Orzechów. Niepowtarzalna baśń na Noc Wigilijną" - Ukrainian Classical Ballet

Ukrainian Classical Ballet po raz pierwszy w Bielsku-Białej! Serdecznie zapraszamy do wieczoru magii i tańca baletowego - na niezwykły balet "Dziadek do orzechów".
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator zewnętrzny

Data wydarzenia

środa, 4 grudnia 2024, godz. 19:30

Balet "Dziadek do orzechów" oparty jest na baśni Hoffmanna pod tytułem "Dziadek do orzechów i Król myszy". Magiczna historia opowiada o dziewczynce o imieniu Klara, która w Wigilijną noc dostaje od wujka tajemniczego dziadka do orzechów - drewnianą zabawkę w postaci żołnierza. Późną nocą Klara znajduje się w magicznym świecie, gdzie dziadek do orzechów ożywa i staje do walki z armią myszy. Następnie przemienia się w pięknego księcia i wraz z Klarą wyrusza do Krainy Słodyczy - magicznego królestwa słodkości. Ten balet stał się nieodłączną częścią Bożonarodzeniowej tradycji w wielu krajach. Jego przedstawienia przyciągają tysiące widzów w każdym wieku i za każdym razem zachwycają swoim pięknem i magią. Wspaniałe kostiumy, niezapomniana muzyka i emocjonujące tańce ożywią przed Państwem tę klasyczną baśń. Przyjdźcie i poczujcie magię "Dziadka do orzechów" na scenie BCK!

Zespół Ukrainian Classical Ballet został założony w 2017 roku w Kijowie, misją którego jest prezentacja najlepszych tancerzy na scenach świata oraz kontynuacja tradycji wysokiego poziomy stuki tańca baletowego. W ciągu swojej historii zespół realizował więc niż 800 przedstawień baletowych w więcej niż 20 krajach świata! I teraz po raz polski widz będzie miał możliwość zapoznania się z piękna sztuka zespołu.
 

Bilety

  • 179
  • 169
  • 129
  • 109
  • 89
Kup bilet
Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner