Przejdź do treści

IAN PAICE & Purpendicular

Legenda rocka w Bielsku-Białej. Ian Paice od ponad pół wieku jest perkusistą Deep Purple, gra na płytach sprzedanych w ponad 100 mln egzemplarzy. W BCK zagra z zespołem Purpendicular, między innymi największe hity Deep Purple.
Towarzyszą mu muzycy ze znanych rockowych składów (m.in. Jamiroquai, formacji Joe Lynn Turnera, Tony'ego Carey'a, Billy'ego Sheehana). Pozycja obowiązkowa dla każdego fana hard rocka.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

piątek, 8 grudnia 2023, godz. 20:00

Koncert PURPENDICULAR z Ianem Paicem to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć z bliska prawdziwą legendę i poczuć dotyk historii rocka.

Ian Paice koncertuje z młodszymi muzykami, gdy DEEP PURPLE nie zbierają się w studiu lub w trasie.  Sam Ian mówi, że nadal czerpie ogromną radość z grania. Fakt, że Ian lubi spotykać się z innymi muzykami na scenie również odgrywa pewną rolę, a skład jego zespołu wspierającego obejmuje nazwiska, które również odniosły duży sukces na scenie rockowej. Sam Paice występował przy różnych okazjach z wieloma innymi muzykami, począwszy od Erica Claptona, Bruce'a Dickinsona, Briana Maya z QUEEN, Johna Paula Jonesa z LED ZEPPELIN i wielu innych.

Chociaż Ian skończył w tym roku 75 lat, jest niezwykle aktywny i wraz z DEEP PURPLE nagrał album z coverami ulubionych piosenek każdego z członków zespołu w okresie lockdownu, zatytułowany "Turning to Crime".

Purpendicular wystąpuje w składzie:

Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai)

Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey)

Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple)

Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner)

Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby'ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple - Ian Paice. Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena. Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu 'Machine Head', honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia 'Machine Head'. Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple - Roger Glover. W 2017 roku zespół wydał płytę Venus to Volcanus, który nagrali w towarzystwie Toniego Careya.

Purpendicular powstał w październiku 2007 roku z inicjatywy irlandzkiego wokalisty Robby'ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzysty Joe Doblhofera. Podczas pierwszego europejskiego tournee na koncertach z grupą zagrał oryginalny perkusista Deep Purple - Ian Paice. Przez pierwsze dwa lata zespół koncertował głównie w Austrii i Niemczech. W 2010 roku Purpendicular został zaproszony do Rosji do Sankt Petersburga i wykonał tam koncert z Joe Lynn Turnerem, byłym wokalistą Rainbow, Deep Purple i Yngwie Malmsteena. Ponieważ Deep Purple nie chcieli grać trasy upamiętniającej 40-lecie wydania albumu 'Machine Head', honor ten przypadł Purpendicular. W 2012 zespół rozpoczął oficjalną trasę 40-lecia 'Machine Head'. Podczas tej trasy do zespołu na kilka koncertów w Szwajcarii i Niemczech dołączył Ian Paice. Podczas jednego z koncertów obowiązki basisty przejął oryginalny basista Deep Purple - Roger Glover. W 2017 roku zespół wydał płytę Venus to Volcanus, który nagrali w towarzystwie Toniego Careya. Aktualna trasa promuje najnowszy krążek formacji - Human Mechanic - który na pewno usłyszymy podczas wrocławskiego koncertu.

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95509/Wroc%C5%82aw/Purpendicular/ Purpendicular wystąpuje w składzie: Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai) Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey) Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple) Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner) Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95509/Wroc%C5%82aw/Purpendicular/ Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai) Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey) Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple) Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner) Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95509/Wroc%C5%82aw/Purpendicular/ Nick Fyffe - Bass, UK (ex Jamiroquai) Herbert Bucher - Guitars, DEU (ex Tony Carey) Ian Paice - Drums, UK, (Deep Purple) Robby Thomas Walsh - Vocals, IRL (Joe Lynn Turner) Christoph Kogler - Keyboards, AUT (ex Billy Sheehan)

Czytaj więcej na: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/95509/Wroc%C5%82aw/Purpendicular/

ian

Bilety: Przedsprzedaż do 7 października - 130 zł, od 8 października - 160 zł.

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner