Przejdź do treści

Festiwal Kabaretowy Fermenty - Przegląd Kabaretowy oraz Fermentowe Premiery w 3 dni

Przegląd kabaretowy to najstarsza tradycja festiwalu FERMENTY, gdzie mierzą się ze sobą różne formacje kabaretowe. To kulminacja emocji, błyskotliwego żartu, absurdalnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, a wszystko po to, by oczarować widzów i festiwalowych ekspertów.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

sobota, 6 kwietnia 2024, godz. 17:00

Tego wieczoru emocji dostarczą nam zwycięscy przeglądu kabaretowego Fermenty 2023 – Kabaret Trzecia Strona Medalu w nowym programie: Zuchwałość rzeczy marnych – tych, które u każdego z nas wywołują emocje, spędzają sen z powiek, podnoszą ciśnienie, gotują wodę w czajniku, ale ostatecznie... Za rok będziemy się z tego śmiać...więc po co czekać rok? Pośmiejmy się już teraz!

Kabaret Trzecia Strona Medalu to paczka facetów o satyrycznym i prześmiewczym podejściu do życia, których zainteresowanie przerodziło się w pasję. To mieszanka młodości i doświadczenia przy akompaniamencie akordeonu. Obrońcy piosenki kabaretowej. Stali bywalcy realizacji telewizyjnych: Polsat, WP Polska, TV Puls, Zoom TV, Kino Polska, TVP Rozrywka, TVP 1, TVP 2. 

W szranki PRZEGLĄDU KABARETOWEGO staną znani i nieznani fermentowej publiczności: Ścibor Szpak z Krakowa – doktor absurdu, Kucharz Maciej z Krakowa – kabareciarz gotujący na scenie i karmiący pysznie publiczność, Kabaret Czwarta Fala z Kielc – mistrzowie teledysków kabaretowych.

A ekspertami zapewniającymi obiektywną ocenę ich występów będą: Łukasz ŻAK Zaczek – Dyrektor Artystyczny Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK, Piotr Skucha z kabaretu Długi, gospodarz Bielskiej Sceny Kabaretowej, Beata Harasimowicz – reżyserka i scenarzystka programów kabaretowych, Małgorzata Czyżycka – artystka kabaretów: Ciach i Małżeńskiego. Wieczór poprowadzi Przemysław SASZA Żejmo z kabaretu Jurki.

W tym roku festiwal kabaretowy FERMENTY po raz pierwszy wzbogacił swoją ofertę o warsztaty kabaretowe pod czujnym okiem zawodowców: Łukasza ŻAKA Zaczka oraz Przemysława SASZY Żejmo.

Podczas warsztatów kabareciarze z grup: A Jak! z Krakowa, Trzeci Wymiar z Rybnika, Z Konopi z Kielc oraz Pomoże z Gdańska będą przygotowywać nowe programy i w sobotni wieczór festiwalowy przedstawią nam Fermentowe Premiery w 3 dni.

Organizator: Grupa Twórcza Ferment
 

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner