Przejdź do treści

Festiwal Kabaretowy Fermenty - Gala Festiwalowa

Gala Festiwalowa, wystąpią:
Gwiazdy wieczoru - Kabaret Młodych Panów oraz Marcin Daniec, a także Dominika Dobrosielska – zwyciężczyni Szansy na Sukces, Jerzy Handzlik autor fraszek, Łukasz Żak Zaczek i Agnieszka Litwin, Wojtek Gawenda, Kabarety Trzecia Strona Medalu i A JAK!.
Przygotujcie się na kabaretową ucztę roku! Tylko podczas Gali Festiwalowej Fermenty 2024 w Bielsku-Białej czeka na Was wieczór pełen śmiechu, wzruszeń i niespodzianek. Będzie to kulminacyjny moment całego festiwalu, podczas którego scena BCK ożyje dzięki występom wybitnych artystów i kabaretów.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

piątek, 5 kwietnia 2024, godz. 19:00

Najnowszy program Kabaretu Młodych Panów – „Co się stało?” jest sceniczną i oczywiście ironiczną odpowiedzią na pytanie, na które większość z nas odpowiada – nic. Czasami lekko rozwijamy odpowiedź, która automatycznie przechodzi w pytanie – nic, dlaczego pytasz?

Przecież jeżeli ktoś pyta, to kultura osobista nakazuje nam odpowiedzieć. Jeżeli ktoś docieka i jest żywo przejęty, a nawet gotowy podać receptę lub służyć pomocą, to należy udzielić konkretnej, rozwiniętej odpowiedzi, gdyż już w samym pytaniu Co się stało?  słychać i widać, że coś się stało!

  Nie bójmy się rozmawiać, nie lękajmy się otwierać przed drugim człowiekiem i przede wszystkim nie udawajmy na co dzień, tylko bądźmy sobą!

 

  MARCIN DANIEC. Krakowski fenomen kabaretowy, który od lat zachwyca publiczność swoim unikatowym stylem. W 1984 wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret Takich Dwóch.  Współpracował z kabaretami: Wały Jagiellońskie i Pod Egidą. Od 1994 występuje samodzielnie. Marcin Daniec, czyli Pan Ignacy/Profesor Ignacy, Waldemar K., Marcinek i Góral. Jeden z najpopularniejszych polskich kabareciarzy. 

Wojtek Gawenda. Aktor, reżyser,autor tekstów i scenariuszy.  Ukończył Studium Teatralne przy krakowskim teatrze „STU”.

Od  28 lat współprowadzi torontoński kabaret „Pod Bańką”. Z kabaretem występuje w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w Polsce, gdzie otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych „Przewałka 2000”, występował w TVP 2 w Kabaretowym Klubie Dwójki oraz dziesiątkach koncertów mi.in. w Sali Kongresowej, w warszawskim teatrze „Kwadrat”, w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. 

Kabaret „Pod Bańką, jako jedyny polski kabaret w historii, wystąpił  na oficjalnym Koncercie Galowym podczas Igrzysk Olimpjskich ( Olimpiada w Vancouver 2010). Pomysłodawca,organizator i konferansjer Polonijnych Kabaretonów organizowanych  w Toronto przez 20 lat w styczniu każdego roku. 

 

 

Organizator: Grupa Twórcza Ferment

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner