Przejdź do treści

Festiwal Kabaretowy Fermenty - FERMENTY CHARYTATYWNIE

Najlepsze polskie kabarety wywołują twórczy ferment. Zapraszamy na wieczór kabaretowy FERMENTY CHARYTATYWNIE. "SamoDZIELNE Mamy" wspierają w Bielsku-Białej: Projekt BRUTALNE PIESZCZOTY (ANI MRU MRU i Łowcy.B.) oraz Kabaret Czesuaf.
TYLKO DLA DOROSŁYCH.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

niedziela, 7 kwietnia 2024, godz. 17:00

Po raz pierwszy na FERMENTACH połączą siły, by pomagać. Unikatowa premiera, po raz pierwszy poza scenami Rybnickiej Jesieni Kabaretowej,  laureaci konkursu głównego Ryjek 2022 – projekt BRUTALNE PIESZCZOTY (połączenie sił kabaretów: ANI MRU MRU i Łowcy.B.) oraz Kabaret CZESUAF w swoim najnowszym programie – jednego wieczoru na bielskich FERMENTACH. Z fermentowego twórczego zaangażowania wyłonił się wieczór kabaretowy FERMENTY CHARYTATYWNIE, wspomagający inicjatywę "SamoDZIELNE Mamy" w Bielsku-Białej.

W Polsce prawie 2 miliony kobiet samotnie wychowuje swoje dzieci. Jest to prawie 1/5 wszystkich rodzin.
Kobiety te, będąc głównymi opiekunkami swoich dzieci, muszą stawić czoła wielu wyzwaniom i trudnościom. Często muszą jednocześnie zarządzać pracą, domem, odpowiedzialnością za rozwijanie i wychowanie swoich dzieci. Ich poświęcenie i siła charakteru są godne podziwu. W odpowiedzi na tę trudną sytuację jako inicjatywa Aktywuj DOBRO, aby realizować w Bielsku-Białej, zapożyczyliśmy projekt realizowany w Gliwicach przez Fundacja Bless  i zatytułowaliśmy go "SamoDZIELNE Mamy". Jest to inicjatywa, która ma na celu wspieranie samotnych matek i ich dzieci w budowaniu stabilnej przyszłości. 

Jako organizacja chcemy nieść DOBRO. Nie tylko pozyskiwać środki na potrzeby projektów pomocowych, które realizujemy, ale naszym marzeniem jest dzielić się z innymi: organizacjami, potrzebującymi, nieść doraźną pomoc. Od niedawna przyglądamy się kilku organizacjom i instytucjom, które codziennie wpływają na życie innych, Aktywując DOBRO. Chcemy pomnażać ich dzieło, wesprzeć tak jak możemy i budować duże rzeczy razem!


Aktywuj DOBRO 

Organizator: Grupa Twórcza Ferment

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner