Przejdź do treści

BITAMINA

Bitamina - macierzysta formacja Vito Bambino, działająca od 2005 roku.
Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Jeśli szukacie w muzyce niebanalności, to chyba jesteście na najlepszej drodze do finału swoich poszukiwań. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką trafia do słuchacza jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwa się bardzo osobiście.
Miejsce wydarzenia:
Bielskie Centrum Kultury
Organizator BCK

Data wydarzenia

piątek, 9 czerwca 2023, godz. 19:00

Pierwszy album - „Listy Janusza”, jest utrzymany w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierającego się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

W 2018 roku wraz z Dawidem Podsiadłą nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Do utworu powstał teledysk

W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”. Jest to pierwsza płyta zespołu na której równolegle można usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

 

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner