Przejdź do treści

Bielski Chór Kameralny - „The Holy Spirit Mass”

„The Holy Spirit Mass” (Msza Ducha Świętego) Kima Andre Arnesena, młodego, ale już bardzo szanowanego w chóralnym świecie, norweskiego kompozytora, to utwór niezwykły. Kompozycja została napisana dla Narodowego Chóru Luterańskiego w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i jego dyrygenta w darze od sponsorów Garego Aamodta oraz Celii Ellingson, dla upamiętnienia 500 lecia Reformacji w 2017 r. Światowe prawykonanie dzieła odbyło się w największym kościele rzymsko-katolickim Ameryki Północnej, w Bazylice Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie.
Miejsce wydarzenia:
Kościół św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej
Organizator BCK

Data wydarzenia

sobota, 24 lutego 2024, godz. 16:00

W Polsce utwór zabrzmiał po raz pierwszy w czerwcu 2023 podczas jubileuszu 30 lecia  Bielskiego Chóru Kameralnego z udziałem Kwintetu wokalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz Bielskiej Orkiestry Kameralnej.

Dzieło Kima Andre Arnesena „The Holy Spirit Mass” zachwyciło wówczas licznie zgromadzoną publiczność. Już niebawem będziemy mogli ponownie przekonać się o muzycznym pięknie tego utworu, tym razem w wersji na chór i organy, na których zagra Krzysztof Karcz. Artystyczną całość dopełnią wizualizacje przygotowane przez Jakuba Chojnackiego (ONDE studio).

Wykonawcy:

Bielski Chór Kameralny

Krzysztof Karcz - organy

Kwintet wokalny Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny

Dyrygent:  Beata Borowska

Autor:
MK
  Sponsor

Sponsor

Sponsor
 
Partner
 
Partner
 
Partner