Przejdź do treści
Proszę czekać...
młodzieżowy chór mieszany

AVE SOL

 

 

Ave Sol jest amatorskim młodzieżowym chórem mieszanym liczącym ok. 50 osób. Zespół od początku swej działalności tj. od 1981 r. prowadził Leszek Pollak, obecnie Marcin Pollak. W ramach Bielskiego Centrum Kultury chór działa od 1988 roku.

Od początku lat 80. XX w. w BCK działa Młodzieżowy Chór Mieszany Ave Sol, laureat wielu nagród na festiwalach i konkursach chórów w kraju i za granicą. Chór tworzą młodzi ludzie – uczniowie i absolwenci gimnazjów i szkół średnich. Ave Sol ma w swoim repertuarze przede wszystkim utwory z kanonu muzyki klasycznej – od dawnej, renesansowej, romantycznej, poprzez klasykę europejską, kompozycje współczesne, po pieśni negro spirituals i gospel oraz muzykę rozrywkową. Kierownikiem i dyrygentem Ave Sol jest artysta chóru Filharmonii Śląskiej w Katowicach Marcin Pollak.

Kolejny sezon artystyczny  zbliża się wielkimi krokami!

Jeśli lubisz występować na scenie, jeździć na konkursy, brać udział w warsztatach

Przyjdź do nas i nie zapomnij zabrać ze sobą mnóstwa pozytywnej energii i uśmiechu!

Ten, kto myśli, że śpiewanie w chórze to śmiertelne NUDY

Ten jest w wielkim błędzie! 

 

ZAPRASZAMY CIĘ DO CHÓRU

"Ave Sol" 

działającego przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej

 

KONTAKT tel.509113338

 

Założony przez Leszka Pollaka w 1981 roku Młodzieżowy Chór Mieszany „Ave Sol”  jest jednym z najlepszych polskich chórów amatorskich. Szeroki repertuar, obejmujący utwory  wszystkich epok i gatunków muzycznych, jak i, co może ważniejsze, rzadko spotykana radość śpiewania połączona ze znakomitą techniką wykonawczą, zapewniają chórowi duże uznanie i wysoką pozycję  w oczach krytyków i sędziów, którzy rok rocznie przyznają śpiewakom z Bielska liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach w kraju i za granicą. Te sukcesy możliwe są dzięki dużym umiejętnościom młodych ludzi,  ich systematycznej pracy oraz ścisłej współpracy z Bielskim Centrum Kultury.


Sponsor

Sponsor

Sponsor

Partner

Partner

Partner